Lekcja pokory hokeistów Stoczniowca 2014. Szwedzi z pewnym zwycięstwem

Kolejna wyraźna porażka hokeistów MH Automatyki Stoczniowiec 2014. Podopieczni Petera Ekrotha, w trzecim test-meczu przed startem sezonu, przegrali ze szwedzkim Kallinge/Ronneby 0:6.
Spotkanie na bocznej tafli hali Olivia oglądał komplet 299 osób. Równorzędną walkę kibice oglądali jedynie w pierwszej tercji przełożonego na piątek spotkania. Pierwotnie mecz miał się odbyć w czwartek, ale Szwedzi mieli problem z dotarciem do Gdańska, gdyż ich rejs został odwołany z powodu pożaru na promie.

WYRÓWNANA PIERWSZA TERCJA

W początkowych fragmentach pierwszej tercji gdańszczanie mieli przewagę nad gośćmi. W grze podopiecznych Petera Ekrotha brakowało jednak dokładności i wykończenia akcji pod bramką, a Kallinge/Ronneby zaczęło dochodzić do głosu dopiero pod koniec premierowej tercji. Ta zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

„NIE MOŻEMY TAK GRAĆ”

O wiele więcej działo się w drugiej odsłonie meczu. Niestety nic nie zostało z przewagi gdańszczan. Szwedzi zaczęli bezsprzecznie dominować. Potwierdzili to w 25. minucie. Bramkę zdobył Soderman, a Kallinge/Ronneby wykorzystało grę w przewadze. Stoczniowiec oddał pole gry gościom, którzy z minuty na minutę budowali coraz większą przewagę. Stoczniowiec miał wyraźny problem z dokładną grą. Gdańscy zawodnicy ratowali się faulami, co najczęściej kończyło się karą. Szwedzi z łatwością wykorzystywali grę w przewadze i właśnie po takich sytuacjach najczęściej zdobywali bramki.

– Tak nie może być. Musimy się bardziej skoncentrować. Za chwilę zaczyna się liga i takie błędy będą łatwo wykorzystywane przez naszych ligowych rywali – podkreślał po spotkaniu bramkarz gdańskiej drużyny Michał Kieler.

STOCZNIOWIEC ROZBITY

Również w osłabieniu gdańszczanie stracili drugą bramkę. Gola dla gości zdobył Lunsjo, a jeszcze przed końcem drugiej tercji wynik na 3:0 podwyższył McNamor. W trzeciej tercji gra Stoczniowca się nie poprawiła. Na lodzie dominowali goście. Na 4:0 podwyższył raz jeszcze Lunsjo. 23 sekundy przed końcem piątą bramkę zdobył Sommer, a Stoczniowca na trzy dziesiąte sekundy przed końcem meczu dobił Johansson. Rewanż odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 zmagania ligowe rozpocznie 11 września. Beniaminek hokejowej elity zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie. Dwa dni później gdańszczan czeka pojedynek z Unią Oświęcim, który planowo miał odbyć się w gdańskiej hali Olivia, ale ze względu na remont, zmieni się gospodarz tego spotkania. Według naszych informacji Stoczniowiec przed własną publicznością zaprezentuje się pod koniec września.