Stoczniowiec minimalnie gorszy od Unii Oświęcim. Świetna trzecia tercja

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 z drugą porażką z rzędu. Podopieczni szwedzkiego szkoleniowca Petera Ekrotha przegrali w meczu wyjazdowym z Unią Oświęcim 2:4. Na kwadrans przed końcem beniaminek przegrywał 0:4, ale honorowe trafienia tuż przed końcem spotkania zaliczyli Sebastian Wachowski i Oskar Lehmann. Jeszcze przed wtorkowym spotkaniem do gdańskiej drużyny dołączył nowy zawodnik. Kontrakt ze Stoczniowcem podpisał 19-letni Patryk Wsół. Wychowanek Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu od razu znalazł się w składzie na mecz w Oświęcimiu. Już w zeszłym sezonie Wsół rozegrał 38 spotkań na taflach Polskiej Hokej Ligi w barwach właśnie SMS-u Sosnowiec. Raz wpisał się na listę strzelców i pięć razy asystował.

ŚWIETNY TABACEK

Stoczniowiec nie zaczął dobrze spotkania przeciwko szóstej drużynie poprzedniego sezonu. W ekipie z Oświęcimia brylował Peter Tabacek. Słowak znacząco przyczynił się do znakomitej pierwszej tercji w wykonaniu Unii. Najpierw w 11. minucie Tabacek znalazł się tuż pod bramką Michała Kielera i skierował krążek do siatki z najbliższej odległości. 2. minuty później Słowak popisał się świetnym przeglądem pola. Idealnie dograł do Damiana Piotrowicza, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Stoczniowca. W 17. minucie pierwszej tercji było już 3:0. Kolejny raz główną rolę odegrał Tabacek, który kolejnym świetnym podaniem obsłużył Czecha Radima Hassa. Tabacek fantastyczną dyspozycję potwierdził w drugiej tercji strzelając swoją drugą i zarazem czwartą bramkę dla Unii Oświęcim.

DWIE BRAMKI POD KONIEC

Od tego momentu gra gospodarzy stanęła, a coraz odważniej zaczęli grać gdańszczanie. Niestety podopieczni Petera Ekrotha obudzili się zbyt późno. Na 9. minut przed końcem do siatki Unii trafił Sebastian Wachowski, a 30 sekund przed końcową syreną stratę do dwóch bramek zmniejszył Oskar Lehmann.

W piątek hokeistów Stoczniowca czeka kolejna ligowa potyczka. Podopieczni Petera Ekrotha zmierzą się w kolejnym wyjazdowym spotkaniu przeciwko Polonii Bytom. Początek tego meczu o godz. 18:00