Atomówki nie dały rady Impelowi Wrocław. Wyrównanie jedynie w drugim secie

Siatkarki Atomu Trefla Sopot bez szans w starciu z Impelem Wrocław. Podopieczne Piotra Mateli przegrały z trzecią drużyną Orlen Ligi 1:3. Przyjezdne zdeklasowały sopocianki w pierwszym secie. Wyrównanie było jedynie na początku. Po skutecznym bloku Moniki Ptak, Impel wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Sopocianki nie potrafiły się podnieść. Kolejne punkty zdobyła Kossanyiova, a po kolejnym bloku na Monice Fedusio, Impel prowadził 15:6. Podopieczne Marka Solarewicza nie oddały tego prowadzenia do końca i ostatecznie triumfowały w pierwszym secie bardzo pewnie 25:13.

SZYBKIE WYRÓWNANIE

W drugim secie do gry zaczęły wracać sopocianki. Wyrównanie, ze wskazaniem na Impel, było do samego końca seta. Więcej zimnej krwi zachowały jednak sopocianki. Pomimo niekorzystnego wyniku Atom Trefl potrafił odrobić straty, doprowadzić do wyrównania po 24 i zakończyć seta dwoma skutecznymi atakami ostatecznie triumfując 26:24.

KLASA WROCŁAWIANEK

Niestety dwa kolejne sety to popis gry wrocławianek. Impel grał w kratkę, ale potrafił skutecznie spacyfikować młody zespół z Sopotu. Kolejne partie padały łupem trzeciej drużyny w Orlen Lidze, które triumfowały 25:18 w trzecim secie i 25:22 w czwartym secie.