Chojniczanka liderem I ligi. Pomogła jej w tym… Bytovia

Chojniczanka Chojnice wygrała 3:1 z Chrobrym Głogów i została liderem I ligi! Duża w tym zasługa drugiej pomorskiej drużyny – Drutex-Bytovii, która pokonała GKS Katowice 1:0 – dotychczasowego lidera rozgrywek.

UDANY DEBIUT HERMESA

Kibice Chojniczanki mogli mieć wątpliwości po tym, jak z drużyny odszedł trener Maciej Bartoszek. Hermes, który przejął zespół, zanotował jednak udany debiut. Drużyna z Chojnic pokazała, że nie przez przypadek przez cały sezon utrzymuje się w czubie tabeli. W Głogowie chojniczanie udowodnili swoją wartość.

Goście na prowadzenie wyszli już w 2 minucie, kiedy Andrzej Rybski wykorzystał błąd defensywy Chrobrego. W 20 minucie dobrą akcją ofensywną popisał się Michał Jakóbowski, a Rybski znowu wpisał się na listę strzelców.

W 64 minucie Chrobry dość niespodziewanie zdobył bramkę kontaktową za sprawą Łukasza Szczepaniaka. Głogowianie poczuli, że mają szansę i zaciekle atakowali. To Chojniczanka jednak postawiła kropkę nad i. Bramkę zdobył Rafał Grzelak.

DRUTEX-BYTOVIA POMOGŁA CHOJNICZANCE

W Bytowie tamtejsza Drutex-Bytovia podejmowała GKS Katowice po dwóch porażkach z rzędu. Tomasz Kafarski mocno zmienił skład w porównaniu ze starciem ze Stomilem Olsztyn. Pierwszą szansę od długiego czasu otrzymał m.in. Wojciech Wilczyński.

Od początku do ataku mocno ruszyli gospodarze. Najpierw Jakub Bąk nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale kilkanaście minut później naprawił swój błąd, ominął Abramowicza i strzelił do pustej bramki.

Drutex-Bytovia cofnęła się na własną połowę, a GKS Katowice starał się atakować. Gospodarze dobrze jednak się bronili, a goście nie potrafili dołożyć nogi w dogodnych sytuacji. Podopieczni Tomasza Kafarskiego groźni byli głównie z kontry. W 77 minucie Mateusz Klichowicz trafił jednak w bramkarza.

Dodatkowo pod koniec meczu z boiska został wyrzucony Damian Garbacik, który kompletnie sobie nie radził z Jakubem Bąkiem. Były zawodnik Lechii Gdańsk otrzymał dwie żółte kartki w przeciągu kilkunastu minut. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

LIDER W CHOJNICACH

Dzięki takim wynikom Chojniczanka została samodzielnym liderem I ligi. Drugi GKS Katowice ma 32 punkty. W najbliższej kolejce „Chojna” zagra z w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem – trzecią drużyną ligi. Drutex-Bytovia zmierzy się z kolei z beniaminkiem z Pruszkowa.