AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał z KPR-em Jelenia Góra

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał w Jeleniej Górze z KPR-em 32:30 (15:15). Gdańszczanki były zdecydowanym faworytem meczu, ale rywalki postawiły trudne warunki i zażarcie walczyły o zwycięstwo.

Przed meczem AZS Łączpol był w tabeli tylko dwie pozycje wyżej niż sobotnie rywalki, ale zgromadziły trzy razy więcej punktów i wygrana była obowiązkiem. Pomimo to gdańszczanki ani przez moment nie mogły być pewne zwycięstwa. Bardzo dużo do życzenia pozostawiała gra obronna. Piętnaście straconych bramek w pierwszej połowie nie przynosi chluby zawodniczkom defensywnym, zwłaszcza w meczu z dużo niżej notowanym rywalem. Na szczęście dla gości sobotniego meczu, rzucanie goli nie stanowiło dla nich problemu.

Przewaga, zdobyta przez rywalki na początku meczu, została szybko zniwelowana za sprawą Moniki Stachowskiej, która w całym spotkaniu do bramki trafiła sześć razy. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 15:15, a w drugiej połowie najpierw gdańszczanki zdobyły przewagę, a w końcówce meczu zachowały spokój i z Jeleniej Góry wywiozły dwa bardzo ważne punkty.

KPR Jelenia Góra – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 30:32 (15:15)

AZS Łączpol AWFiS: Kayumova, Chojnacka – Kalska 8, Siódmiak 6, Stachowska 6, Górna 5, Mazurek 4, Masna 3 oraz M.Toczyk, Skonieczna, Cirjan, Gędłek.