Atom Trefl nie dał rady wiceliderowi, Lotos Trefl – Mistrzowi Polski

Siatkarki Atomu Trefl Gdańsk postawiły się Impelowi Wrocław, ale przegrały 1:3. W sobotę Lotos Trefl Gdańsk grał z mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale nie miał szans na zwycięstwo i poległ 0:3.
Sopocianki od początku postawiły twarde warunki i walczyły o zwycięstwo. Pierwszą partię co prawda przegrały, ale faworytki z Wrocławia ani przez moment nie mogły być pewne wygranej. Tę zapewniła im Micha Hancock, która zdobyła dwudziesty szósty punkt.

KOLEJNE SETY

Drugi set należał jednak do Atomu, który po słabszym początku, odrobił straty, wypracował kilka punktów przewagi i spokojnie dowiózł ją do końca, między innymi dzięki skutecznym atakom Beaty Mielczarek.

W trzeciej części meczu gospodynie nie dały szans sopociankom. Szybko odskoczyły na dystans pięciu „oczek” i ostatecznie pozwoliły rywalkom zdobyć tylko szesnaście punktów.

W czwartym secie prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Na początku dwa punkty przewagi miał Atom, ale po chwili przegrywał taką samą różnicą. Gra toczyła się punkt za punkt do rezultatu 16:16, kiedy Impel zdobył prowadzenie różnicą trzech „oczek”” i nie oddał go do końca meczu.

Atom Trefl Sopot wraca do Trójmiasta bez punktów, a następny mecz zagra ponownie na wyjeździe – w Legionowie. Spotkanie odbędzie się 11 lutego.

Impel Wrocław – Atom Trefl Sopot 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:19)

LOTOS TREFL NIE DAŁ RADY MISTRZOWI

Gorzej wypadli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, którzy w sobotę musieli podjąć wyzwanie mistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Gdańszczanie w pierwszym secie walczyli jak równy z równym i przegrali 22:25, ale w kolejnych nie mieli nic do powiedzenia. Drugą partię przegrali do piętnastu, a w trzeciej zdobyli tylko punkt więcej i gładko polegli 0:3.

Następny mecz Lotos Trefl rozegra w Szczecinie. 6 lutego rywalem podopiecznych Andrea Anastassiego będzie Espadon.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)