Remis w towarzyskim starciu Drutex-Bytovii i Chojniczanki

Chojniczanka Chojnice zremisowała 1:1 w sparingu z Drutex-Bytovią. Dla obu drużyn był to czwarty sparing tej zimy. Do tej pory w zimowych przygotowaniach lepiej prezentują się zawodnicy z Chojnic.
Sparing drużyn z Pomorza miał dwa oblicza. W pierwszej połowie więcej z gry miała Chojniczanka Chojnice, która wyszła na prowadzenie po strzale z dystansu Bartłomieja Niedzieli. Z kolei podopieczni Tomasza Kafarskiego przed przerwą mieli problemy z wysokim pressingiem chojniczan. Chojniczanka nie potrafiła jednak błędów gości zamienić na kolejne bramki.

W drugiej części gry do głosu doszła Drutex-Bytovia. Dobrze rozegrany stały fragment gry pozwolił „Czarnym Wilkom” na wyrównanie. Futbolówkę w siatce umieścił Alen Ploj. Wcześniej bytowianie stworzyli sobie dwie bardzo dobre sytuacje, ale nie potrafili zdobyć goli.

POJADĄ DO GNIEWINA I NIECHORZA

Drutex-Bytovia w środę pojedzie do Gniewina, gdzie rozegra sparing z Olimpią Elbląg. Drużyna z Bytowa zostanie tam do soboty. W tym czasie zawodnicy będą mieli możliwość trenowania na naturalnej nawierzchni, co w Polsce nie zdarza się często o tej porze roku.

Z kolei 6 lutego Chojniczanka wyjedzie do Niechorza, gdzie będzie przebywać przez ponad tydzień. W tym czasie zawodnicy Piotra Gruszki zagrają z Pogonią Szczecin i Gwardią Koszalin.