Sportowy weekend: Francja mistrzem świata, Stoch bez piątego zwycięstwa z rzędu, porażki siatkarek i siatkarzy

Francja obroniła tytuł mistrzów świata, Kamil Stoch zajął piąte miejsce w turnieju skoków narciarskich w Wilingen. Atom Trefl Sopot przegrał z Impelem Wrocław, a Lotos Trefl Gdańsk z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Trójmiejskie drużyny piłki ręcznej kobiet wygrały swoje mecze, do Gdyni wraca Przemysław Trytko. Podsumowujemy sportowy weekend!

KONIEC PASSY STOCHA

Kamil Stoch przerwał fantastyczną passę pięciu kolejnych zwycięstw w zawodach indywidualnych. Najlepszy polski skoczek zajął piąte miejsce w konkursie w Wilingen. Lider Pucharu Świata w pierwszej serii skoczył 145 metrów, a w drugiej dziesięć metrów bliżej i musiał uznać wyższość rywali. Triumfował Andreas Wellinger przed Stefanem Kraftem i Manuelem Fettnerem.

FRANCJA OBRONIŁA TYTUŁ

Reprezentacja Francji w piłce ręcznej obroniła tytuł mistrzów świata. Gospodarze turnieju w finale pokonali Norwegię 33:26, chociaż w pierwszej połowie przegrywali różnicą nawet trzech bramek. W drugiej Skandynawowie nie mieli szans. Przez dziesięć minut rzucili tylko dwa gole. To szósty tytuł mistrzowski dla Francuzów.

ATOM TREFL I LOTOS TREFL SOLIDARNIE PRZEGRYWAJĄ

Siatkarki Atomu Trefl Gdańsk postawiły się Impelowi Wrocław, ale przegrały 1:3. Atom Trefl Sopot wraca do Trójmiasta bez punktów, a następny mecz zagra ponownie na wyjeździe – w Legionowie. Spotkanie odbędzie się 11 lutego.

Impel Wrocław – Atom Trefl Sopot 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:19)

W sobotę Lotos Trefl Gdańsk grał z mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale nie miał szans na zwycięstwo i poległ 0:3. Gdańszczanie walczyli o zwycięstwo w pierwszym secie, ale w kolejnych nie mieli nic do powiedzenia i zasłużenie przegrali. Następny mecz Lotos Trefl rozegra w Szczecinie. 6 lutego rywalem podopiecznych Andrea Anastassiego będzie Espadon.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

VISTAL WYGRAŁ W KOŚCIERZYNIE, AZS ŁĄCZPOL W GDAŃSKU

Bez niespodzianki w meczu Vistalu Gdynia z UKS PCM Kościerzyna. Gdynianki pewnie wygrały 32:26 i umocniły się na pozycji wiceliderek PGNiG Superligi kobiet. Aktualnie prowadzi Selgros Lublin, który ma tyle samo punktów, co Vistal.

Szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk wygrały z KPR-em Gimny Kobierzyce 23:22. Gdańszczanki fatalnie rozpoczęły mecz, ale jeszcze w pierwszej połowie odrobiły pięciopunktową stratę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

TRYTKO WRACA DO ARKI

Przemysław Trytko został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. Były gracz m.in. Korony Kielce wraca do Trójmiasta po siedmiu latach. Trytko dołączył już do drużyny, która do rundy wiosennej przygotowuje się na Cyprze. To trzecie zimowe wzmocnienie Arki. Wcześniej do zespołu dołączyli Josip Barisić i Luka Zarandia.