Gol Marcusa dał Arce drugie sparingowe zwycięstwo na Cyprze

Bramka Marcusa Da Silvy zapewniła zwycięstwo piłkarzom Arki w sparingowym meczu z FK Cukaricki Belgrad. Gdynianie odnieśli drugą wygraną podczas obozu przygotowawczego na Cyprze. W żółto-niebieskich barwach zadebiutowali nowi napastnicy.
W pierwszym składzie Arki znalazł się Przemysław Trytko, który niedawno dołączył do drużyny. 29-letni napastnik z Arką, której zawodnikiem był już 7 lat temu, trenuje dopiero od soboty i dziś ponownie zadebiutował w żółto-niebieskich barwach. Gola nie strzelił, ale pokazał elementy piłkarskiego rzemiosła, z których jest doskonale znany: umiejętność utrzymania się przy piłce, gra tyłem do bramki i dobre zgrania głową.

Zwycięską bramkę dla Arki zdobył Marcus Da Silva. Krótki pobyt w Polsce w związku z narodzinami córki dobrze zrobił Brazylijczykowi, który wykorzystał nieporozumienie w polu karnym serbskiego zespołu i posłał piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie gole nie padły, a na boisku pojawił się drugi z debiutantów Chorwat Josip Barisić.

Arka I połowa: Jałocha – Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak – da Silva, Łukasiewicz, Hofbauer, Bożok – Szwoch – Trytko.

Arka II połowa: Jałocha – Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak- Sambea, Nalepa- Błąd, Szwoch (73′ Trytko), Formella – Barisić.

Dla Arki to drugie sparingowe zwycięstwo na Cyprze. W pierwszej grze kontrolnej gdynianie przegrali z rumuńskim CFR 1907 Cluj 1:2, a w drugim spotkaniu z Atlantasem Kłajpeda triumfowali 2:0. Przed powrotem do Polski żółto-niebiescy zmierzą się jeszcze z zespołem Rad Belgrad. To spotkanie zaplanowano na 1 lutego.