Trefl ponownie lepszy od PGE Turowa. Tym razem sopocianie wygrali w Zgorzelcu

Koszykarze Trefla po raz drugi w sezonie lepsi od PGE Turowa. Sopocianie wygrali na trudnym terenie w Zgorzelcu 81:79 (21:18, 23:21, 15:26, 22:14). Podopieczni Zorana Martićia zaprezentowali bardzo dobrą skuteczność w rzutach dystansowych.
W pierwszej kwarcie po stronie Trefla brylował Artur Mielczarek, który w początkowych minutach rzucił swoje wszystkie punkty w meczu. W tej części zaaplikował swojemu byłemu klubowi 9 „oczek”. Wspomagał go Nikola Marković. Po 10 minutach goście prowadzili 21:18. W drugiej odsłonie sopocianie powiększyli przewagę i do szatni schodzili z 5-punktowym prowadzeniem.

Trzecią kwartę gospodarze wygrali 25:16 i przed ostatnią częścią spotkania wygrywali 65:59. W czwartej kwarcie Trefl wykorzystał kilka minut niemocy ofensywnej PGE Turowa. W odrobieniu strat bardzo duży udział miał Filip Dylewicz i w końcówce było bardzo ciekawie. Kluczowy rzut za 3 pkt trafił Anthony Ireland. Na kilkanaście sekund przed syreną Amerykanin zachował zimną krew na linii rzutów wolnych. Zwycięstwo sopocian przypieczętował Nikola Marković, który dwie sekundy przed końcem popisał się wsadem.

Najlepszymi strzelcami gości byli Anthony Ireland 20 pkt, Nikola Marković 16 pkt i Filip Dylewicz 14 pkt. Trefl dzięki zwycięstwu w Zgorzelcu ponownie ma korzystny bilans. 11 wygranych i 10 plasuje daje sopocianom 12 miejsce. PGE Turów, który legitymuje się identycznym bilansem plasuje się na 10 pozycji.