Atom Trefl Sopot gorszy w wojnie nerwów. Siatkarki przegrały w Pile

Atom Trefl Sopot poległ 0:3 przeciwko zespołowi ENEA PTPS Piła. Sopocianki w pierwszych dwóch setach były bardzo bliskie zwycięstwa, ale przegrały wojnę nerwów podczas gry „na przewagi”, a w ostatniej partii gospodynie nie pozostawiły „Atomówkom” złudzeń i pewnie wygrały mecz. Podopieczne Piotra Olenderka kontynuują walkę o utrzymanie w Orlen Lidze.

Dla Atomu był to kolejny arcyważny mecz. Zwycięstwo zapewniało utrzymanie w Orlen Lidze bez względu na wynik kolejnego meczu. W przypadku porażki sopocianki musiałyby zwyciężyć w niedzielnym starciu z Chemikiem Police lub liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w spotkaniach innych drużyn walczących o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

WOJNA NERWÓW

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Co prawda pierwszą partię lepiej rozpoczęły gospodynie i to one długo prowadziły, ale od stanu 12:7 sopocianki zdobyły siedem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. Kolejne dwie akcje należały jednak do siatkarek z Piły i znów był remis. Od tego momentu tylko raz jedna z drużyn miała przewagę większą niż jedno „oczko”. Zażarta walka toczyła się punkt za punkt i o losach seta musiała zdecydować walka „na przewagi”. PPTS miał aż pięć okazji do skończenia tej partii i ostatnią z nich wykorzystał. Po skutecznym ataku Alicji Ogoms podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały 30:28.

Drugą część lepiej otworzył Atom, ale ponownie przez większą część gry wynik był bardzo bliski remisu.  Sopociankom udało się jednak zbudować przewagę, kiedy zdobyły trzy kolejne „oczka” i prowadziły 11:15. Niestety wtedy świetną passą popisały się przeciwniczki, które odpowiedziały aż siedmioma punktami z rzędu. Wydawało się, że losy seta są przesądzone, bo gospodynie prowadziły już 21:16. Przyjezdne nie poddały się i po chwili znów był remis i zaczęła się kolejna wojna nerwów. Po raz drugi zwycięsko wyszły z niej siatkarki z Piły, które wygrały 27:25.

BEZ SZANS W OSTATNIM SECIE

Trzeci set w pełni należał już do gospodyń, które od początku do końca kontrolowały jego przebieg. Sopocianki nie były w stanie nawiązać walki i po dwóch bardzo emocjonujących partiach tym razem przegrały gładko 15:25. Porażka w całym meczu 0:3 oznacza dla Atomu pozostanie na dwunastym miejscu w tabeli i walkę o utrzymanie poza strefą barażową. Ostatni mecz sezonu zasadniczego siatkarki z Trójmiasta zagrają w niedzielę, 26 marca. Do Sopotu zawita Chemik Police. Początek spotkania o godzinie 18:00

ENEA PTPS Piła – Atom Trefl Sopot 3:0 (30:28, 27:25, 25:15)