Ósme miejsce Lotosu Trefla w PlusLidze. Piękne pożegnanie Piotra Gacka

Lotos Trefl Gdańsk w ostatnim meczu sezonu 2017/18 przegrał z Cerrad Czarnymi Radom 1:3. Gdańszczanie zakończyli sezon na ósmym miejscu w tabeli. Wydarzeniem wieczoru było zakończenie kariery przez Piotra Gacka.

Początek meczu należał do gości. Od stanu 6:6 radomianie zaczęli seryjnie zdobywać punkty i doprowadzili do stanu 6:15. Gospodarze zaczęli odrabiać straty, ale dystans okazał się być zbyt duży i Cerrad Czarni wygrali seta 25:19.

Druga część meczu również w początkowej fazie należała do przyjezdnych, ale od pojawiania się na parkiecie Damiana Schultza to gospodarze byli stroną przeważającą. Losy seta rozstrzygnęła gra na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze po dwóch świetnych zagrywkach Mateusza Miki.

Trzecia partia była popisem gry gości. Od początku dominowali na parkiecie i pozwolili rywalom na zdobycie tylko osiemnastu punktów. Nie inaczej wyglądał czwarty set. Pod koniec, kiedy losy meczu były przesądzone, Piotra Gacka zmienił Fabian Majcherski. „Gato” otrzymał od kibiców owację na stojąco i w piękny sposób zakończył karierę sportową.

To był ostatni mecz w tym sezonie dla Lotosu Trefla Gdańsk. Zespół Andrea Anastesiego zajął ósme miejsce w tabeli.

Lotos Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25, 30:28, 18:25, 18:25)