Niespodzianka w Jeleniej Górze. AZS Łączpol przegrał z kandydatem do spadku

Szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z KPR-em Jelenia Góra 24:29 (10:12). To niespodziewana porażka liderek grupy spadkowej. Zespół z Jeleniej Góry jest jednym z głównych kandydatów do spadku.

Dla gospodyń była to dopiero czwarta wygrana w tym sezonie. KPR odniósł również dwa remisy i przegrał aż dziewiętnaście spotkań. Szczypiornistki z Jeleniej Góry rozpaczliwie potrzebowały punktów do utrzymania i dopięły swego. Już do przerwy prowadziły dwoma trafieniami, a w drugiej połowie powiększyły jeszcze przewagę i wygrały 29:24.

SŁABY ATAK GDAŃSZCZANEK

W zespole AZS-u zawiodła przede wszystkim skuteczność. Paula Mazurek, która obok Roxany Cirjan zdobyła najwięcej goli dla gdańszczanek, miała na swoim koncie zaledwie pięć trafień. To druga z rzędu porażka podopiecznych Edyty Majdzińskiej, które pozostają zdecydowanymi liderkami grupy spadkowej PGNiG Superligi Kobiet.