Vistal pewny drugiego miejsca. Gdynianki zagrają o mistrzostwo Polski

Vistal Gdynia wygrał z MKS-em Selgros Lublin 27:25 i jest pewny drugiego miejsca na zakończenie sezonu. Gdynianki o złoty medal walczyć będą w środę. Mecz z Metraco Zagłębiem Lubin wyłoni najlepszą drużynę w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. Vistal od kilku kolejek był liderem PGNiG Superligi Kobiet. Pomimo to gdynianki nie mogły być pewne sukcesu, bo pozostałe drużyny dotrzymywały im kroku. Teraz do końca sezonu pozostało jedno spotkanie, a po pokonaniu MKS-u podopieczne Pawła Tetelewskiego mają już zapewnione co najmniej srebrne medale.

WYRÓWNANA PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały fragmenty meczu, w których prowadziły jedną lub dwiema bramkami, ale ostatecznie na przerwę schodziły przy remisie 13:13. Najpierw lepiej grał Vistal, który wygrywał 8:6, ale kolejne minuty należały do gospodyń i to one po chwili były na prowadzeniu 10:8. Selgros mógł kończyć pierwszą połowę prowadząc, ale nie wykorzystał karnego.

Druga odsłona rozpoczęła się od zmarnowania dogodnej sytuacji przez Monikę Kobylińską, ale nie podłamało to przyjezdnych, które po dziesięciu minutach wygrywały 18:16. Gospodyniom udało się jeszcze wyrównać, ale następne akcje były popisem gry podopiecznych trenera Tetelewskiego, które na pięć minut przed końcem prowadziły 25:21. W końcowym fragmencie w szeregi Vistalu wkradło się rozluźnienie, ale przewaga była już niemożliwa do roztrwonienia i gdynianki zasłużenie wygrały 27:25.

Ostatni mecz sezonu Vistal rozegra w środę, 17 maja, kiedy do Gdyni przyjedzie Metraco Zagłębie. Lubinianki to jedyny zespół, który może jeszcze stanąć na drodze zespołu z Trójmiasta po mistrzostwo Polski. Tytuł zdobędzie drużyna, która wygra środowe spotkanie. Początek o godzinie 17:45.