Trójmiejskie derby w I lidze koszykarek dla Politechniki

Trójmiejskie derby w pierwszej lidze koszykarek dla Politechniki. Gdańszczanki pokonały przed własną publicznością VBW GTK II Gdynia 71:50 i tym samym odniosły 13 zwycięstwo z rzędu.
Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap oraz Adama Mullera mecz z gdyniankami zaczęły nerwowo, popełniając wiele niewymuszonych błędów. Sytuację tą wykorzystał zespół gości, który po pierwszych 10 minutach prowadziły 18:14.  Od początku drugiej kwarty sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać. Gospodynie odzyskały swój styl gry i dzięki dobrej obronie zaczęły wychodzić na prowadzenie, które powiększały do samego końca.

KRÓLOWAŁY NA TABLICACH

Koszykarki Politechniki Gdańskiej w tym spotkaniu zdominowały walkę „na desce” mając o trzynaście zbiórek więcej od swoich rywalek (42/29). Politechnika była również skuteczniejsze w rzutach z gry (48/28% za 2 pkt, 38/22% za trzy) oraz znakomicie dzieliły się piłką notując 29 asyst.

Gdańską ekipę do zwycięstwa poprowadziłyMarianna Duszkiewicz oraz Martyna Pyka, które zdobyły po 14 punktów.