Ligowy rywal niegroźny dla GTPR-u. Gdynianki spokojnie wygrywają w Szczecinie

Jedenaste ligowe zwycięstwo zanotowały szczypiornistki GTPR-u. Gdynianki bez większych problemów pokonały SPR Pogoń Szczecin 32:25 (16:10), umocniły się na piątym miejscu w tabeli i zmniejszyły stratę do czołówki. Mecz na początku był wyrównany, ale delikatną przewagę miał GTPR.  Przyjezdne prowadziły nawet dwoma trafieniami, ale po kwadransie gry był remis 7:7. Kolejne piętnaście minut należało już jednak do gdynianek, które od stanu 9:10 zdobyły pięć bramek z rzędu i prowadziły 15:9, a do szatni schodziły wygrywając 16:10.

BEZ EMOCJI PO PRZERWIE

Druga połowa była już tylko formalnością. Podopieczne Giennadija Kamielina spokojnie kontrolowały jej przebieg i prowadziły nawet dziewięcioma bramkami. W końcówce Pogoń nieznacznie odrobiła straty i ostatecznie GTPR wygrał 32:25.

To jedenaste zwycięstwo gdynianek w tym sezonie. Mistrzynie Polski mają na swoim koncie także cztery porażki i zajmują piąte miejsce w tabeli.

SPR Pogoń Szczecin – GTPR Gdynia 25:32 (10:16)