Gdańsk wraca do ekstraklasy koszykarek. Wszystko dzięki zawodniczkom Politechniki

Koszykarki Politechniki Gdańskiej zagrają w przyszłym sezonie w ekstraklasie. W trzecim decydującym spotkaniu finału play off pierwszej ligi podopieczne trenerki Lubow Szwecowej-Knap wygrały z Panattoni Europe Liderem Pruszków 52:39 (10:6, 14:6, 18:14, 10:13).
To nie było piękne spotkanie a mecz walki, w którym żadna ze stron nie miała dobrej skuteczności rzutowej. Miejscowe w pierwszej kwarcie objęły prowadzenie 8:3, ale kilka piłek posłanych przez pruszkowianki bliżej kosza sprawiło, że zawodniczki Jacka Rybczyńskiego w połowie drugiej odsłony były lepsze o jeden punkt (12:11).

SERIA NA AWANS

Nie zrażone tym faktem koszykarki Politechniki w kolejnych minutach zanotowały kluczową dla losów rywalizacji serię rzucając 13 punktów z rzędu, dzięki czemu na przerwę schodziły przy wyniku 24:12. Gdańszczanki psychicznie podbudowała zwłaszcza trójka rezerwowej Katarzyny Śmietańskiej równo z syreną kończącą czas akcji oraz pięć punktów z rzędu Agnieszki Przybytek.