Kwadrans gry to za mało. Piłkarze ręczni Arki pogodzeni z play-outem

Kolejnej wysokiej porażki doznali w sobotę szczypiorniści Arki. Gdynianie, pomimo dobrego początku, przegrali na wyjeździe z wyżej notowanym Chrobrym Głogów 29:41. Piłkarze ręczni z Gdyni są już skazani na walkę o utrzymanie w Superlidze. Podopieczni Dawida Nilssona zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a w dorobku mają zaledwie trzy punkty. Mecz z Chrobrym miał jednego faworyta, a głogowianie potwierdzili to na parkiecie.

DZIELNIE PRZEZ PIERWSZY KWADRANS

Choć przez pierwszy kwadrans Arka walczyła jak równy z równym, to pod koniec pierwszej połowy spuściła z tonu. Jeszcze w 22. minucie był remis 12:12, ale kolejne fragmenty meczu należały już do gospodarzy. Na przerwę Chrobry schodził z prowadzeniem 18:15.

CHROBRY BYŁ POZA ZASIĘGIEM

Seryjne rzucanie do gdyńskiej bramki rozpoczęło się po przerwie. Chrobry potrzebował zaledwie 10 minut aby odjechać Arce na 11 bramek. Takiej starty gdynianie już nie zdołali odrobić i ostatecznie przegrali 29:41.