Zmiana trójmiejskiej warty w strefie spadkowej. Energa Wybrzeże zwycięskie, Arka zdeklasowana

Energa Wybrzeże Gdańsk z trzecim zwycięstwem w rundzie spadkowej. Czwartą porażkę ponieśli za to szczypiorniści Arki. Gdynianie w Szczecinie zostali po prostu zdeklasowani. Energa Wybrzeże początek rundy spadkowej miało trudny, ale powoli zaczyna wygrzebywać się z tej sytuacji. Gdańszczanie pokazali charakter i odnieśli trzecie zwycięstwo, choć do przerwy przegrywali 12:13. W drugiej części gry podopieczni Thomasa Orneborga z nawiązką odrobili straty. Wygrali tę połowę 16:11, a całe spotkanie 28:24.

ARKA ZDEKLASOWANA

Na przeciwnym biegunie są szczypiorniści Arki. Gdynianie, po fenomenalnym początku i trzech zwycięstwach z rzędu, teraz przegrali czwarte kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Dawida Nilssona nie mieli nic do powiedzenia w wyjazdowym starciu z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Już po pierwszej połowie byli deklasowani, przegrywając 5:17, a w drugiej części przewaga gospodarzy urosła ponad dwukrotnie. Po przerwie szczecinianie pozwolili gdynianom na zdobycie dziewięciu bramek, ale sami trafili aż dwadzieścia dwa razy! Ostatecznie Pogoń zwyciężyła 39:14.

ZMIANA WARTY W STREFIE SPADKOWEJ

Te wyniki sprawiają, że Energa Wybrzeże w końcu wydostało się ze strefy spadkowej. Gdańszczanie mają dziesięć punktów i zajmują jedenastą lokatę. Gdynianie z kolei schodzą coraz niżej w stawce. Z dziewięcioma punktami wciąż liczą się w walce o utrzymanie, ale aktualnie zajmują trzynastą, przedostatnią pozycję w tabeli.