Każda seria ma kiedyś koniec. Szczypiorniści Wybrzeża gorsi od Górnika Zabrze

Po serii trzech zwycięstw z rzędu porażkę w PGNiG Superlidze zanotowali szczypiorniści TORUS Wybrzeża. Gdańszczanie ulegli na wyjeździe wyżej notowanemu Górnikowi Zabrze 20:29. Faworyzowani gospodarze nie pozostawili graczom z Trójmiasta złudzeń, osiągając już w pierwszej połowie kilkubramkową przewagę. Do przerwy wypracowali sobie 5 bramkowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększali w drugiej części.

KONIEC SERII
Ostatecznie zawodnicy z Górnego Śląska zwyciężyli drugie 30 minut 16:12, a całe spotkanie 29:20 i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli. Gdańszczanie zajmują szóstą pozycję. Porażka oznacza koniec serii trzech zwycięstw z rzędu  drużyny prowadzonej przez Thomasa Orneborga. W następnym meczu 12 października Wybrzeże podejmie u siebie Gwardię Opole.

Najwięcej bramek: dla Górnika – Krzysztof Łyżwa i Łukasz Gogola po 5, Bartłomiej Tomczak i Krystian Bondzior po 4, dla Wybrzeża – Krzysztof Komarzewski 6 oraz Paweł Salacz, Kelian Janikowski i Damian Didyk po 3.