„Dyżurny” wynik w meczu Lotosu PKH z Energą. Gdańscy hokeiści wygrali w Toruniu po dogrywce

Wszystkie mecze Energi z Lotosem zakończyły się w tym sezonie identycznym wynikiem – 3:2. Do wyłonienia zwycięzców potrzebne były dogrywki, a nawet rzuty karne. Podobnie jak w pierwszej rundzie w Toruniu, także w niedzielę lepsi byli gdańszczanie.

DANIELUK BOHATEREM

Gdańszczanie znakomicie zaczęli spotkanie. Już w 59. sekundzie Ladislav Havlik pokonał bramkarza Energi. Potem gra się wyrównała, ale kolejne dwie bramki zdobyli gospodarze. Gdańszczanie atakowali z pasją. W 56. minucie trafili w poprzeczkę, a po chwili osiągnęli cel. Wielkie chwile zaczął przeżywać Mateusz Danieluk, który najpierw strzelił wyrównującą bramkę, a w drugiej minucie dogrywki dał Lotosowi PKH zwycięstwo.

KH Energa Toruń – Lotos PKH Gdańsk 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1) 0:1

0:1 – Ladislav Havlík – Petr Polodna, Jan Steber (00:59)
1:1 – Michał Kalinowski – Artiom Smirnow, Bartosz Fraszko (06:09)
2:1 – Artiom Smirnow (28:05)
2:2 – Mateusz Danieluk – Szymon Marzec, Tomasz Pastryk (56:22)
2:3 – Mateusz Danieluk – Szymon Marzec (61:56)

Wyniki:

GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
KH Energa Toruń – Lotos PKH Gdańsk 2:3 po dogr. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Naprzód Janów – Comarch Cracovia Kraków 1:12 (1:5, 0:4, 0:3)
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, zwycięstwa po dogrywce/karnych, porażki po dogrywce/karnych, porażki, bramki, punkty, różnica bramek):

1. GKS Tychy 42 29 1 3 9 183- 76 92+107
2. Re-Plast Unia Oświęcim 42 25 3 3 11 153- 87 84 +66
3. JKH GKS Jastrzębie 41 22 5 1 13 171- 91 77 +80
4. GKS Katowice 42 23 2 3 14 131- 75 76 +56
5. Podhale Nowy Targ 42 20 5 5 12 157- 97 75 +60
6. Comarch Cracovia Kraków 42 19 3 10 10 138-108 73 +30
7. Lotos PKH Gdańsk 42 17 8 4 13 134- 90 71 +44
8. KH Energa Toruń 41 13 6 3 19 134-131 54 +3