Południe lepsze od Północy na inauguracji sezonu żużlowego w Gdańsku. Jack Holder wygrał wyścig memoriałowy im. Zbigniewa Podleckiego

Identycznym wynikiem jak przed rokiem w Łodzi 48:42 dla Południa zakończył się mecz żużlowy z Północą. Spotkanie otworzyło sezon żużlowy w Gdańsku.

Ostatni, 15. wyścig memoriałowy poświęcony pamięci Zbigniewa Podleckiego zakończył się zwycięstwem Jacka Holdera. Z biegu na bieg rozkręcał się Krystian Pieszczek. Lider Zdunek Wybrzeża w efektownym stylu wygrał 14 wyścig i zakończył zawody z dorobkiem 9 pkt. Po 11 zdobyli jeżdżący w drużynie Północy Wiktor Kułakow i wspomniany Jack Holder. Dwa w trzech stratach zgromadził drugi zawodnik Zdunek Wybrzeża – Karol Żupiński. W zespole Południa 10. punkt wywalczył Daniel Jeleniewski, który ostatnim biegu najpierw się przewrócił a w powtórce dojechał do mety na ostatnim miejscu.

Zawody odbyły się w reżimie sanitarnym. Na trybunach obowiązywały maseczki. Nie odbyła się oficjalna prezentacja. W parku maszyn przebywała ograniczona liczba mechaników. Wszystko odbywało się bardzo sprawnie. Doszło do dwóch niegroźnych i niezawinionych upadków. Cały mecz włącznie z ceremonią wręczenia nagród trwał niespełna dwie godziny.

W sobotę o 16.30 na stadionie przy Zawodników inauguracja rozgrywek e-winner 1 ligi. Wybrzeże podejmie Unię Tarnów – z dobrze wczoraj spisującymi się Peterem Ljungiem i młodzieżowcem – Mateuszem Cierniakiem.

Północ – Południe 42:48