Zakończył się turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup. Wśród młodych uczestników gdynianie górą

Lekki wiatr i pełne słońce. W takich warunkach odbywały się ostatnie turnieje siatkówki plażowej lata 2020 na sopockiej plaży rocznika 2003 i młodsi oraz kategorii open z cyklu Ziaja Cup organizowane przez sopocki MOSiR. Podobnie jak w poprzednich turniejach, zachowano wszystkie procedury sanitarne i rozlokowano uczestników z zachowaniem odstępów.

W turnieju kadetów z rocznika 2003 i młodsi 11 par rywalizowało najpierw w grupach, a później po rozlosowaniu w fazie pucharowej. W meczu o miejsce I para Jakub Jeżewski-Piotr Kuras w setach 2:0 (16:14, 15:5) pokonali duet Michał Grzyb-Ziemowit Stach. W meczu o III miejsce zwycięzca cyklu Lata 2020 Michał Dalach grający w parze z Tomaszem Łapińskim pokonali w setach 2:0 (15:7, 16:14) parę dziewcząt Zuzanna Kreft, Martyna Jankowska.

ZWYCIĘZCY Z OLSZTYNA

W turnieju głównym kategorii open z cyklu Ziaja Cup ostatnie mecze decydowały o klasyfikacji końcowej Lata 2020. Po niezwykle emocjonujących spotkaniach półfinałowych zakończonych wynikiem 21:19 olsztynianie Dariusz Paszkowski i Piotr Szempliński pokonali swoich bezpośrednich rywali do końcowego zwycięstwa parę Przemysław Wawer i Jakub Roszyk. W drugim meczu Michał Ryński i Paweł Huliński zwyciężając Mateusza Chyla i Radosława Koniecznego wykorzystali szansę na najniższy stopień podium klasyfikacji końcowej. Spotkanie finałowe dzisiejszego turnieju potwierdziły dominację pary Ryński-Huliński, którzy pokonali zmęczonych zwycięzców klasyfikacji Lata 2020 parę Paszkowski-Szempliński 21:11.

Klasyfikacja końcowa Lata 2020 w kat. open:

1. Dariusz Paszkowski, Piotr Szempliński Olsztyn 25 pkt.

2. Przemysław Wawer, Jakub Roszyk Gdynia/Gdańsk 24 pkt.

3. Michał Ryński, Paweł Huliński Gdynia/Sopot 14 pkt.

Najlepszym wręczono medale, nagrody, kosmetyki i zaproszenia do Restauracji na 32 piętrze w Olivia Star Top. Szczegółowe informacje i regulaminy dostępne są >>> TUTAJ.