Zwycięska seria trójmiejskich rugbystów trwa. Cenne zwycięstwo Arki w Krakowie i Lechii nad Orkanem. Ogniwo rozgromiło beniaminka

Znakomicie w rozgrywkach ligowych spisują się trójmiejscy rugbyści.  W dwóch ostatnich kolejach wyłącznie zwyciężali. W weekend Mistrzowie Polski z Sopotu udzielili srogiej lekcji beniaminkowi z Jarocina. Z ciężko wywalczonych wygranych cieszyły się również odmłodzone ekipy z Gdańska i Gdyni.
Ogniwo rozbiło beniaminka z Jarocina  70:0 (42:0). Bezbłędny w podwyższeniach tego dnia był Wojciech Piotrowicz, który dzięki zdobytym 20 punktom został najskuteczniejszym zawodnikiem kolejki. Jego kolega z drużyny Gruzin Kakha Kavtaradze dorzucił 3 przyłożenia. Łącznie sopocianie zdobyli 10 przyłożeń.

Także w sobotę Lechia Gdańsk  pokonała u siebie po zaciętym meczu Orkan Sochaczew 25:19 (10:5). Przed meczem zespoły minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego Andrzeja Szymeczko – gdańskiego lekarza, byłego rugbystę. Spotkanie w większości  pod kontrolą  gospodarzy, którzy spokojnie wchodząc w mecz, nie ustrzegli jednak się błędów. Zabrakło  skuteczności w akcjach i kopach. W nerwowej końcówce to Biało-Zieloni zachowali chłodne głowy, odparli groźne ataki rywali, którzy walczyli  do końca. Systematycznie odmładzany zespół pokazał charakter i wytrzymał presję.

W niedzielę do Krakowa wybrała się Arka Gdynia, która w tym meczu nie była faworytem. Juvenia to młody zespół, który już w poprzednim sezonie pokazał wielkie umiejętności, szczególnie w grze formacji ataku. W pierwszej połowie dość wyrównanej połowie oba zespoły zdobywały punkty z przyłożeń i kopów na bramkę. Prawdziwe rugbowe emocje miały miejsce w drugich 40 minutach, które lepiej rozpoczęli Krakowianie. Jednak to gdyńskie Buldogi przyspieszyły grę, kopiąc karnego oraz zdobywając dwa przyłożenia w niewielkim okresie czasu. W nerwowej końcówce spotkania goście z nad morza grali w 14 na 15. Jednak nie wpłynęło to na losy tego starcia. Żółto-niebiescy zwyciężając ostatecznie 23:17 (15:10). Tak jak dla Lechii Gdańsk to już ich druga wygrana w tym sezonie.

Na szczycie tabeli Ekstraligi rugby z kompletem zwycięstw prowadzi Ogniwo Sopot przed Skrą Warszawa i Lechią Gdańsk. Arka Gdynia jest siódma.

Ekstraliga rugby, kolejka 3, 29.08.2020.

MKS Ogniwo Sopot  v RK Sparta Jarocin 70:0 (42:0)

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 20 (10pd), Kakha Kavtaradze 15 (3P), Mateusz Plichta 10 (2P), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Dmytro Mokretsov, Oleksandr Czasowski, Robert Olszewski, Piotr Zeszutek po 5 (P).

Żółta kartka: Piotr Zeszutek (Ogniwo).

RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew 25:19 (10:5)

Punkty dla Lechii: Rafał Janeczko 7 (2pd, K), Kewin Bracik, Marek Płonka Jr, Robert Wójtowicz po 5 (P), Paweł Boczulak 3 (K).

Ekstraliga rugby, kolejka 3, 30.08.2020.

RzKS Juvenia Kraków v RC Arka Gdynia 17:23 (10:15)

Punkty dla Arka: Anton Shashero 13 (P, pd, 2K), Szymon Sirocki, Paweł Gajowniczek po 5 (P).

Żółte kartki: Arkadiusz Zdunek, Oskar Zypper (Arka). Czerwona kartka: Dawid Kałduński (Arka).