Ogniwo o jedno kopnięcie lepsze od Skry. Arka i Lechia bez punktów w ekstralidze rugbystów

Sześć meczów i sześć wygranych rugbystów Ogniwa w ekstralidze. Zwycięstwo w meczu ze Skrą „wykopał” z karnego Paul Walters.

Pierwszą połowę Skra wygrała 13:3. W 80. minucie był remis po 20. Na pocieszenie Skra zdobyła punkt bonusowy do tabeli za nikłą porażkę.

Ogniwo Sopot – Skra Warszawa 23:20 (3:13)

Punkty dla Ogniwa: Paul Walters 11, Karne przyłożenie, Jan Mroziński 5

ORKAN ZATOPIŁ ARKĘ

Ciekawe było też spotkanie w Gdyni. Po pierwszej połowie miejscowa Arka przegrywała z Orkanem Sochaczew 7:12. W 55. minucie po przyłożeniu i podwyższeniu w wykonaniu drużyny z Mazowsza było 7:17. Zespół z Trójmiasta wrócił do gry cztery minuty później, po efektownej szarży skrzydłem Szymona Sirockiego, którą zakończył przyłożeniem.

Siła młyna Orkana okazała się jednak decydująca. Gdynianie popełnili w tym meczu sporo prostych błędów, które skrzętnie wykorzystali goście. Licznie zgromadzona publiczność na Narodowym Stadionie Rugby obserwowała świetne widowisko z obu stron, w którym walki nie brakowało.

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 12:32 (7:12)

Punkty dla Arki: Oskar Cichosz, Szymon Sirocki po 5, Anton Shashero 2

ŁÓDŹ ODPŁYNĘŁA

Lechia Gdańsk pojechała na mecz do Łodzi wzmocniona psychicznie po wygranych derbach z Arką Gdynia. Dobrze weszła w mecz i nawet prowadziła. Jednak z czasem do głosu doszli gospodarze i to oni narzucili swój styl gry. Gdańskie Lwy próbowały się odgryzać, ale niestety poza ambicją i dobrymi momentami nie mieli żadnych konkretnych argumentów sportowych. Na pewno nie zasłużyli na tak wysoką przegraną. Można zauważyć ich coraz lepszą grą, ale trzeba pamiętać, że grają w odmłodzonym i okrojonym składzie. Dwa przyłożenia dla Lechii zdobył skrzydłowy Robert Wójtowicz.

Master Pharm Rugby Łódź – Lechia Gdańsk 44:17 (25:10)

Punkty dla Lechii: Robert Wójtowicz 10, Paweł Boczulak 5, Rafał Janeczko 2

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty, punkty, punkty bonusowe, różnica):

1. Ogniwo Sopot 6 6 0 0 226: 64 28 (4) +162
2. Skra Warszawa 6 4 0 2 182:130 19 (4) +52
3. Orkan Sochaczew 6 3 1 2 154:142 18 (4) +10
4. Master Pharm Rugby Łódź 6 3 1 2 200:109 17 (3) +91
5. Lechia Gdańsk 6 3 0 3 139:146 14 (2) -7
6. Edach Budowlani Lublin 6 2 0 4 162:154 13 (5) +8
7. Arka Gdynia 6 3 0 3 125:148 13 (2) -23
8. Awenta Pogoń Siedlce 5 2 1 2 160:118 12 (2) +42