Od początku do końca absolutna dominacja. VBW Arka zdobyła Superpuchar Polski

Nie było niespodzianki w meczu o Superpuchar Polski koszykarek. VBW Arka zdobyła go, rozbijając Basket 25 Bydgoszcz 96:47. Gdynianki swoją wyższość pokazały zwłaszcza w trzeciej kwarcie, którą zwyciężyły 24:3. Od samego początku VBW Arka miała wyraźną przewagę, a gdynianki jakby rozpędzały się z każdą kolejną minutą. Pierwsza kwarta była niezła i dała już sporą zaliczkę, ale o dominacji nie mogło być jeszcze mowy. Skończyło się 26:17.

W drugiej kwarcie mieliśmy już sygnały tego, że o wyrównanej rywalizacji raczej nie będzie mowy w meczu o Superpuchar Polski. Gdynianki złapały rytm, poprawiły statystyki w defensywie, w ataku dołożyły o trzy „oczka” więcej niż wcześniej i wygrały kwartę 29:11, a do przerwy prowadziły 55:28.

DOMINACJA

Prawdziwym popisem była trzecia kwarta. Ofensywa nie była tutaj najbardziej imponującą stroną, bo w dwóch poprzednich częściach meczu zdobycz VBW Arki była większa, ale jeżeli w całej kwarcie traci się tylko trzy punkty (trzy!) to można mówić o deklasacji. Losy meczu zostały rozstrzygnięte.

Wyrównaną grę mieliśmy w ostatniej części meczu, ale też gdynianki nie musiały już o nic walczyć, bo zwycięstwo miały w garści. Ostatecznie jednak i tę kwartę wygrały 17:16, a cały mecz 96:47.