Nie było łatwo, ale udało się wywalczyć komplet punktów. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk z dziewiątym zwycięstwem

To nie był łatwy mecz i dla zawodników, i dla kibiców. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wywieźli jednak ze Śląska dwa cenne punkty, pokonując GKS Tychy na 93-85.

Mecz był bardzo wyrównany, ale raczej dzięki grze w ataku obu zespołów, które dość łatwo traciły punkty. Pierwsza kwarta na korzyść gospodarzy 24-23, ale w drugich dziesięciu minutach korzystniej pokazali się goście prowadząc po dwóch kwartach 46-43.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której to goście najpierw zdobyli 6-punktowe prowadzenie, a później Adrian Kordalski w trzech kolejnych akcjach trafił za trzy punkty, pozwalając Czarnym na odskoczenia na różnicę 15 punktów. Przy wyniku 60-75 losy meczu wydawały się przesądzone, ale tyszanie zniwelowali jeszcze różnicę w czwartej kwarcie do pięciu punktów. Jednak do końca spotkania zostało tylko dziewięćdziesiąt sekund i gospodarze nie zdołali przełamać gości i to Czarni kontrolowali mecz do końca, wygrywając różnicą ośmiu punktów.

Dla Grupy Sierleccy Czarni  Słupsk najlepiej punktowali:Kordalski, Pabian i Śmigielski, którzy zdobyli po 18 punktów. Było to dziewiąte zwycięstwo słupszczan w tym sezonie pierwszej ligi koszykarzy.