Kolejne sukcesy młodych biegaczy z Prabut. Zuzanna Zielińska i Wiktoria Krysiak stanęły na podium

1-1

Młodzi sportowcy z Prabut odnoszą kolejne sukcesy. Na rozegranych w minioną sobotę mistrzostwach województwa pomorskiego w biegach przełajowych pierwsze miejsce w kategorii U14 zajęła Zuzanna Zielińska, która od początku do końca biegła na pierwszej pozycji.

W kategorii młodzików w biegu na 500 metrów zwyciężyła z kolei Wiktoria Krysiak. Kolejna prabuczanka Natalia Proć zajęła w tym biegu czwarte miejsce, a Antonina Kil była siódma.

W biegu na dystansie 2000 metrów wystartował Dominik Wróblewski. Bieg rozpoczął się od dość wolnego tempa. Po pierwszym kilometrze stawka rozerwała się na dwie grupy. Dominik znalazł się w tej silniejszej. Niestety na finiszu opadł nieco z sił. Ambitnie walcząc do końca zajął ostatecznie 7 miejsce.

(Fot. prabuty.pl)

13 copy copy

KOLEJNE ZAWODY

Za dwa tygodnie odbędą się międzywojewódzkie mistrzostwa w biegach przełajowych, w których rywalizować będą młodzi sportowcy z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Będzie to najważniejsza impreza przełajowa w Polsce dla młodzików. Liczymy, że i na niej zawodnicy z Prabut odniosą znaczne sukcesy.