Raków Częstochowa rywalem Arki w finale Pucharu Polski. Cracovia nie powalczy o obronę trofeum

Trzecia drużyna PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa będzie rywalem Arki Gdynia w finale Fortuna Pucharu Polski. Częstochowianie w półfinale wygrali 2:1 z obrońcą trofeum, Cracovią. Ostatni raz oba zespoły mierzyły się w Ekstraklasie i było to 26 czerwca 2020 roku na 5. kolejek przed końcem ubiegłego sezonu w grupie spadkowej. Raków wygrał 3:2 po niezwykle zaciętej walce. Gole dla żółto-niebieskich padały po trafieniach Marcusa i samobójczym byłego piłkarza Arki Patryka Kuna.

Gdynianie zapewne milej wspominają wcześniejsze starcie, w którym u siebie wygrali 3:2 jeszcze w rundzie zasadniczej. Wówczas to Raków prowadził po pierwszej połowie 2:0, ale przegrał po kapitalnej drugiej połowie gdynian 2:3. Arce gole zapewniali wówczas Młyński, Vejinović i Mihajlović. Rola pierwszego została w klubie zmarginalizowana, dwaj następni odeszli z Gdyni po poprzednim sezonie.

Finałowy mecz Arki z Rakowem 2 maja w Lublinie. Transmisja ze spotkania w całości na antenie Radia Gdańsk