Ćwierćfinał Wimbledonu nie dla Igi Świątek. W grze pozostają Hurkacz i Kubot. Mariusz Ozdoba komentuje

Iga Świątek nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju wimbledońskiego. Polka przegrał z niżej notowaną Tunezyjką Ond Jabeur 7:5 1:6 1:6.

W grze pozostaje Hubert Hurkacz. Pojedynek z Daniłem Miedwiediewem z powodu deszczu został przerwany przy niekorzystnym dla Polaka wyniku w setach 1-2 i korzystnym w trzeciej 4-3 w czwartej partii. Panowie wznowią grę we wtorek nie wcześniej niż o 14:30.

Do ćwierćfinału debla, bez konieczności wychodzenia na kort, awansowali Łukasz Kubot i Marcelo Melo.

ZROBIŁA WIĘCEJ

Wprawdzie przed trzema laty Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon, ale na razie jest królową Rolanda Garrosa. Na trawie kluczowym zagraniem jest serwis i ten element zdecydował o porażce Polski z Tunezyjką – podsumował w radiowej „Dogrywce” trener i prezes Gdańskiej Akademii Tenisowej Mariusz Ozdoba:

13 lipca Iga Świątek odwiedzi Gdynię. Podczas tenisowego campu spotka się z młodzieżą i rozegra mecz deblowy. Na kortach przy ul. Ejsmonda pojawią się także finalistka French Open w mikście Klaudia Jans-Ignacik oraz Hubert Hurkacz i Marcin Matkowski.