Polscy koszykarze 3×3 żegnają się z igrzyskami. Krzysztof Chmielewski w finale na 200 m stylem motylkowym [PODSUMOWANIE 5. DNIA IO W TOKIO]

Reprezentanci Polski zakończyli przygodę z turniejem koszykówki 3×3 na fazie grupowej. Szansę na medal straciła również Karolina Koszewska. W pływaniu nadal o sukces będzie walczył Krzysztof Chmielewski. Polscy koszykarze po kolejnej szalonej końcówce ulegli Belgom 14:16. Na 0,7 sekundy przed zakończeniem spotkania Vervoort trafił rzutem z dystansu, co dało reprezentacji Belgii wygraną. Był to ostatni mecz Polaków na turnieju w ramach IO w Tokio. Polacy zakończyli udział w igrzyskach z bilansem dwóch zwycięstw i pięciu porażek.

W boksie w kategorii do 69 kilogramów Karolina Koszewska musiała uznać wyższość Busenaz Surmeneli z Turcji. Polka pożegnała się z turniejem w 1/8 finału kategorii do 69 kilogramów. Jeżeli chodzi o boks, w grze została nam już tylko jedna zawodniczka – Elżbieta Wójcik.

Po występie Julii Kowalczyk w judo do walki o medal ruszyła Agata Ozdoba-Błach w kategorii do 63 kg. Pierwszy pojedynek zwyciężyła przeciwko Estefani Garcii. Następnie pokonała jedną z faworytek do złota – Miku Tashiri z Japonii. W ćwierćfinale przegrała po trzech karach shido z Maria Centracchio z Włoch. Ozdobie-Błach pozostała walka w repasażach, gdzie zmierzy się z Wenezuelką Anriquelis Barrios.

Mimo przewagi przez zdecydowaną większość starcia drużyna polskich szpadzistek przegrała w ćwierćfinale igrzysk z Estonią 26:29.

W półfinałach 200 m stylem motylkowym w akcji zobaczyliśmy Krzysztofa Chmielewskiego. Polak ukończył półfinał na 5. miejscu, co przełożyło się na siódmy czas w klasyfikacji ogólnej. Pływak z Polski awansował do finału, gdzie do rywalizacji o medal przystąpi jutro około 3:50.

Klaudia Zwolińska wystąpi w finale rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim. W półfinale zajęła dziesiątą lokatę

W taekwondo Aleksandra Kowalczuk otarła się o brąz i zajęła 5. miejsce w turnieju olimpijskim w kategorii wagowej +67 kg. W walce o brązowy medal musiała uznać wyższość Brytyjki – Biance Walkden.

Polskiej sztafecie męskiej w pływaniu rywalizująca na dystansie 200 metrów w stylu dowolnym nie awansowała do finału. Polacy w składzie: Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Kamil Sieradzki, Radosław Kawęcki nie licząc zdyskwalifikowanych Węgrów, zajęli ostatnie siódme miejsce z czasem – 7:18.91.

W żeglarstwie Magdalena Kwaśna piąty wyścig zakończyła na 15. miejscu, a w szóstym została sklasyfikowana trzy pozycje niżej. W klasyfikacji generalnej Polka spadła na 15. lokatę z dorobkiem 69 punktów.

Duet Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda rozpoczął wyścig na olimpijskim akwenie od ósmego miejsca w wyścigu klasy 49erFX. W dwóch następnych zajęły odpowiednio 14. i 16. miejsce. Gorsze starty sprawiły, że Polki w klasyfikacji generalnej spadły na 15. miejsce.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodzinski po pierwszym starcie w klasie 49er płynęli w okolicach podium, jednak wyścig został anulowany. Po ponownym starcie Polacy zajęli 8. lokatę.

W tenisie ziemnym Hubert Hurkacz zakończył udział w IO w Tokio na drugiej rundzie. Polak w trzech setach przegrał z Liamem Broadym 5:7, 6:3, 3:6.

W siatkówce plażowej Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w drugim spotkaniu fazy grupowej pokonali Chilijczyków – Estabana Grimalta i Marco Grimalta 2:0. Zwycięstwo te  zapewniło Polakom awans do 1/8 turnieju olimpijskiego.

Tak dobrze nie poszło za to Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi. Polscy siatkarze plażowi mierzyli się z niemiecką parą Julius Thole i Clemens Wickler. Po dwóch setach Polacy ulegli rywalom 0:2