Ważne zwycięstwo naszych siatkarzy. Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej 4x400m [PODSUMOWANIE 9. DNIA IO W TOKIO]

Reprezentacja Polski w siatkówce pewnie pokonała Japonię, dzięki czemu umocniła się na pozycji lidera w grupie. Oprócz tego Jakub Majerski awansował do finału rozgrywek na 100 metrów stylem motylkowym.
W klasyfikacji generalnej żeglarstwa w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały prowadzenie i mają cztery punkty przewagi. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w 49erze awansowali na 9. miejsce. Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda straciły miejsce w pierwszej dziesiątce i oddaliły się od wyścigu medalowego. Dzień zakończyły na 12. pozycji, z kolei na 17. pozycji olimpijski start zakończyła Magdalena Kwaśna.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak o awans do 1/8 powalczą w barażach. Polacy przegrali swój ostatni mecz w grupie z Włochami – Paolo Nicolaiem i Daniele Lupo. Biało-czerwoni odnotowali porażkę 1:2. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek mierzyli się z brazylijskim duatem Evandro/Bruno Schmidt. Obie pary miały już zapewniony awans do 1/8 finału, a bezpośrednie starcie miało zadecydować o tym, kto zwycięży grupę E. Ostatecznie to Brazylijczycy wygrali w trzech setach i awansowali do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Zakończyły się zmagania w kajakarstwie górskim na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ostatnim wyścigiem była rywalizacja w K1 mężczyzn, gdzie Krzysztof Majerczak odpadł w półfinale, zajmując 15. miejsce.

Siatkarska reprezentacja Polski pokonała gospodarzy igrzysk – Japonię 3:0. Wygrana dała naszym reprezentantom trzy punkty, które umocniły ich na pozycji liderów grupy. Następny mecz Polacy zagrają z drużyną Kanady.

Radosław Kawęcki, który jako drugi Polak po Krzysztofie Chmielewskim popłynął w olimpijskim finale w Tokio, ostatecznie nie wywalczył medalu i zakończył rywalizację na 6. miejscu z czasem 1:56,39. Do finału rozgrywki na 100 metrów stylem motylkowym zakwalifikował się Jakub Majerski. Nie udało się to jednak 15-letniej Laurze Bernat na 200 metrów stylem grzbietowym. Awans do półfinałów na swoich dystansach wywalczyli również Katarzyna Wasick i Paweł Juraszek. Z zawodami pożegnali się Konrad Czerniak i męska sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym.

Z turniejem w judo pożegnał się Maciej Sarnacki. W pierwszej rundzie kategorii powyżej 100 kg musiał uznać wyższość Azera – Uszangiego Kokauriego.

Drugi dzień rozgrywek golfowych Adrian Meronk skończył w klasyfikacji ogólnej na 55. miejscu. Polak zaliczył bogey już na drugim i trzecim dołku.

W zmaganiach jeździeckich we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego Joanna Pawlak wykonała słabszy przejazd i uzyskały 40.50 punktów karnych, przez co ostatecznie zajęła 39. miejsce. Nieco lepiej poradziła sobie Małgorzata Cybulska, która zdobyła 31 punktów karnych i zakończyła zmagania na miejscu czternastym.

W lekkoatletyce w odmianie mieszanej 4x400m polska sztafeta w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński uzyskała rekord Europy. Polacy meldują się w finale z najlepszym czasem eliminacji, który wyniósł 3:10.44.