Bardzo udany występ polskich młociarek. Wasick tuż za podium w finale [PODSUMOWANIE 11. DNIA IO W TOKIO]

Za nami kolejna sesja zmagań lekkoatletycznych, podczas której siostry Konieczek nie awansowały do finału. Miejsce w finale zapewniły sobie jednak wszystkie nasze młociarki, czyli Anita Włodarczyk, Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow.
Katarzyna Wasick finał pływania na 50 metrów stylem dowolnym kobiet rozpoczęła w świetnym stylu. Przez dłuższy czas wydawało się, że może zdobyć medal. Ostatecznie zajęła piąte miejsce z czasem 24,32.

W ostatnim meczu fazy grupowej turnieju olimpijskiego reprezentanci Polski w siatkówkę rywalizowali z Kanadą. Biało-czerwoni rozegrali wspaniały mecz i zwyciężyli 3:0 w setach. Dzięki tej wygranej Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie A. We wtorek w ćwierćfinale zmierzą się z czwartym zespołem grupy B.

Anita Włodarczyk Włodarczyk zaprezentowała się ze świetnej strony w rzucie młotem. W pierwszym podejściu wykonała rzut na odległość 76,99 m. Polka awansowała do finału z dość sporą przewagą nad rywalkami. Z awansu mogą się cieszyć również Malwina Kopron i Joanna Fiodorow. W finale zobaczymy komplet naszych olimpijek.

W crossie WKKW w jeździectwie z polskich reprezentantów najlepiej poradził sobie Jan Kamiński, który zdobył 45,90 punktów, co dało mu 30. miejsce. Joanna Pawlak zdobyła 85,70 punktów, co dało jej 41. pozycję, natomiast Małgorzata Cybulska  pierwotnie uzyskała wyniki 82,20. Niestety jednak Polka została wyeliminowana za pominięcie jednego elementu, przez co zakończyła swoją przygodę z IO w Tokio.

W żeglarstwie Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar straciły pozycję liderek w klasie 470. Na trzy wyścigi przed końcem Polki tracą jednak tylko punkt do Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Do finału biegu na 100 m przez płotki nie udało się zakwalifikować Klaudii Siciarz. Polka zajęła piąte miejsce z czasem 12,84.

W biegu na 800 m Mateuszowi Borkowskiemu nie udało się dotrzymać kroku rywalom. Polak dobiegł na metę jako ósmy z czasem 1:46,54. Lepiej poszło Patrykowi Dobkowi, który wywalczył miejsce w finale z czasem 1:44,60.

Na zakończenie rozgrywek golfowych Adrian Meronk pokazał lepszą grę niż w poprzednich dniach turnieju. Niedziela jednak nie poszła po jego myśli. Na start zaliczył dwa bogey, a następnie ustrzelił cztery birdie. Polak zakończył zmagania na igrzyskach na 51. miejscu.