Fajdek i Nowicki w finale. Michalik wywalczył prawo walki o brązowy medal [PODSUMOWANIE 12. DNIA IO W TOKIO]

Dwóch reprezentantów Polski w rzucie młotem zameldowało się w finale i powalczy o medale olimpijskie. Przed szansą na medal stanie też Tadeusz Michalik, który 12. dnia IO wywalczył pojedynek o brąz.
W grupie A w rzucie młotem wystartowali Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. Fajdek najlepszy wynik osiągnął w rzucie ostatniej szansy, gdzie udało mu się osiągnąć 76,46 metra. Został dzięki temu sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. W grupie B na pierwszej pozycji zmagania zakończył Wojciech Nowicki, który już w pierwszym podejściu rzucił młotem na odległość 79.78, zapewniając sobie tym awans do finału.

Do półfinałowego biegu na 1500 metrów kobiet awansowała Martyna Galant, która w swoim biegu poprawiła rekord życiowy. Polka dobiegła na metę z czasem 4:05.03, co dało jej ostatecznie ósme miejsce.

Dobre wyniki Polacy osiągnęli również w kajakarstwie. Marta Walczykiewicz, czyli wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w K1 na 200 metrów zajęła drugie miejsce z wynikiem 41,100. Dało to Polce bezpośredni awans do półfinału. W tej samej konkurencji wystartowała także Helena Wiśniewska. Druga z polskich reprezentantek w wyścigu eliminacyjnym zajęła czwartą pozycję. Wiśniewska musiała tym samym popłynąć także w ćwierćfinale, w którym nie udało jej się wywalczyć awansu. Bezpośredni awans do półfinału wywalczyły w K2 na 500 metrów Karolina Naja i Anna Puławska. Polki zajęły pierwsze miejsce z czasem 1:44,606.

W turnieju drużynowym tenisa stołowego Polki zakończyły udział na 1/8 finału. Biało-czerwone uległy faworyzowanym reprezentantkom Korei Południowej 0:3.

Po świetnym występie w fazie grupowej siatkówki plażowej Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali mecz 1/8 finału i tym samym zakończyli zmagania na igrzyskach w Tokio. Polski duet musiał uznać wyższość Włochów – Paolo Nicolai i Daniele Lupo.

Kolarski sprint drużynowy, w którym startowały Urszula Łoś i Marlena Karwacka zakończył się siódmą pozycją reprezentantek Polski. Złoty medal otrzymały Chinki.

Wiele emocji w zapasach przyniósł nam Tadeusz Michalik. Polak w pierwszym starciu pokonał Tunezyjczyka – Haykela Achouriego, a w ćwierćfinale rozprawił się z wicemistrzem igrzysk panamerykańskich G’Angelo Hancockiem ze Stanów Zjednoczonych. W półfinale przyszedł czas na starcie z Rosjaninem – Musą Jewlojewem, czyli dwukrotnym mistrzem świata i Europy. Michalik nie sprawił niespodzianki, jednak mimo wszystko stanie przed szansą na wywalczenie brązowego medalu. W walce o brąz przeciwnikiem Michalika będzie zwycięzca repasażu pomiędzy Gruzinem Giorgim Melią i Węgrem Alexem Szoke.

Niestety aż tak dobrze nie poszło Agnieszce Kordus-Wieszczek. Polka szybko przegrała z Ukrainką – Ałłą Czerkasową.

W jeździectwie w drużynowym WKKW Polacy zostali sklasyfikowani na 13. miejscu z wynikiem 479,80.