Co za dzień w wykonaniu polskich sportowców! Cztery medale zdobyte jednego dnia [PODSUMOWANIE 13. DNIA IO w TOKIO]

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale – tak prezentuje się dorobek naszych sportowców zdobyty 13. dnia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jest to więcej medali, niż biało-czerwoni zdobyli wcześniej przez całą imprezę w stolicy Japonii.
Marta Walczykiewicz niestety skończyła tuż za podium w kajakarstwie. Początkowo po przekroczeniu mety tablica wyświetliła nazwisko Polki przy 3. miejscu. Po korekcie okazało się, że nasza kajakarka przegrała z Lisą Carrington, Teresą Portelą oraz Linneą Stensils.

Nasza kanadyjkarska dwójka na 1000 metrów, czyli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak ostatecznie skończyła na 7. miejscu z czasem 3:32,317.

W rzucie oszczepem Maria Andrejczyk jako pierwsza zawodniczka w grupie A przekroczyła odległość dającą awans, czyli 63.00. Już w pierwszym podejściu uzyskała 65.24 i pewnie wygrała swoją grupę.

Natalia Kaczmarek zapewniła sobie awans do półfinału w biegu na 400 m. Polka dobiegła do mety jako druga z czasem 51.06.

Duet Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w K2 na 500 metrów kobiet podczas kajakarskich zmagań w Tokio. Reprezentantki Polski dopłynęły do mety z czasem 1:36,753.

W żeglarstwie w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar  spadły w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce. Do drugich Francuzek Camille Lecointre i Aloise Retornaz Polki tracą cztery punkty, a nad czwartymi Słowenkami mają dziewięć oczek przewagi. W klasie 49er. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli dziewiąte miejsce.

Szczęścia nie mieliśmy w kolarstwie torowym. Polska drużyna zajęła ostatnie, ósme miejsce w rywalizacji olimpijskiej z czasem 43,516.

Tadeusz Michalik w zapasach klasycznych w kategorii do 97 kg zdobył brązowy medal. Polak w decydującej walce pokonał Węgra Alexa Szoke.

Anita Włodarczyk zdobyła trzeci złoty medal z rzędu w rzucie młotem. Podczas zawodów w Tokio Polka okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła z rezultatem 78.48 metra. Malwina Korpon wywalczyła brązowy medal, a Joanna Fiodorow ukończyła zawody na miejscu siódmym.

Arkadiusz Michalski w kategorii do 109 kg zajął 7. miejsce, kończąc rywalizację z łącznym wynikiem 391 kg w dwuboju w podnoszeniu ciężarów.

Damian Czykier w eliminacjach na 110 metrów przez płotki zakończył bieg na czwartej pozycji, które zagwarantowało mu start w półfinale.

Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk nie zakwalifikowali się do finału w pchnięciu kulą. Konrad zajął w swojej grupie dwunastą pozycję z wynikiem 20.01. Lepiej wypadł w drugiej grupie Michał Haratyk. W najlepszym pchnięciu uzyskał 20.86 metra i do awansu zabrakło pięciu centymetrów.

Piotr Lisek w skoku o tyczce pewnie pokonał pierwszą wysokość 5.55. Następnie nie udało mu się przeskoczyć 5.70, więc przeniósł dwie próby na 5.80. Ten skok się powiódł jednak ostatecznie Polak zakończył zmagania na 6. miejscu.

Polscy siatkarze niestety zakończyli przygodę z igrzyskami na ćwierćfinale. Biało-czerwoni nie zdołali pokonać reprezentacji Francji i przegrali po tie-breaku 2:3.