Maria Andrejczyk srebrną medalistką! Dawid Tomala ze złotem, a Aleksandra Mirosław zaraz za podium [PODSUMOWANIE 16. DNIA IO W TOKIO]

Świetny dzień w wykonaniu polskich olimpijczyków. Najpierw wszystkich zaszokował Dawid Tomala, który zdobył złoty medal w chodzie sportowym na 50 km. Wiele emocji we wspinaczce dostarczyła nam Aleksandra Mirosław, która zdobyła 4. miejsce. Do grona medalistów dołączyła Maria Andrejczyk, która zajęła 2. miejsce w rzucie oszczepem.
Dawid Tomala sprawił wielką niespodziankę w chodzie sportowym na 50 km. Polak zajął pierwsze miejsce z czasem 3:50:08. Wielki sukces polskiego chodziarza nawiązał do pamiętnych sukcesów Roberta Korzeniowskiego. Warto wspomnieć, że był to ostatni chód na 50 km rozegrany w ramach igrzysk olimpijskich. Konkurencja ta wypadła z programu igrzysk w Paryżu.

Daria i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce w pierwszym w historii igrzysk olimpijskich finale madisona w kolarstwie torowym. Polski zakończyły rywalizację z dorobkiem dziewięciu punktów.

Reprezentantka Polski – Anna Maliszewska zajęła 20. miejsce w pięcioboju nowoczesnym kobiet. Zanotowała ona świetny występ w kombinacji, który zagwarantował jej awans w klasyfikacji generalnej.

Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem! Polka w swojej najlepszej finałowej próbie rzuciła 64,61 metra. Ustąpiła jedynie Chince – Shiying Liu, która w pierwszej kolejce rzuciła 66,34 metra, co do końca zmagań pozostało najlepszym wynikiem.

Bardzo niewiele do medalu we wspinaczce sportowej zabrakło Aleksandrze Mirosław. Reprezentantka Polski zajęła czwarte miejsce. Miała ona  tyle samo punktów co trzecia Akiyo Noguchi, zadecydował jednak lepszy występ Japonki w kwalifikacjach.

Polscy zapaśnicy zakończyli udział na IO w Tokio. Roksana Zasina przegrała walkę w repasażach, a Magomedmurad Gadżijew odpadł w ćwierćfinale po porażce z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Gadzimuradem Raszidowem i nie dostał możliwości dalszej rywalizacji o brązowy medal.