To koniec! Za nami najlepsze pod względem zdobytych medali igrzyska w wykonaniu Polski w XXI wieku

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, a bezdyskusyjnie igrzyska olimpijskie w Tokio można nazwać w naszym wykonaniu nawet bardzo dobrymi. Polacy łącznie zdobyli 14 medali, co jest najlepszym wynikiem od 2000 roku, gdzie w Sydney udało się zdobyć ich tyle samo.
Ostatni dzień igrzysk nie dał nam żadnego medalu. Konkurowaliśmy jednak tylko w dwóch konkurencjach. Jedną z nich był maraton, w którym wystartowało trzech polskich reprezentantów. Najlepiej poradził sobie Adam Nowicki, który z czasem 2:17,19 ukończył bieg na 38. miejscu. Za nim był Marcin Chabowski, który zajął 63. pozycję z czasem 2:22,50. Arkadiusz Gardziejewski niestety ostatecznie nie ukończył biegu.

Nie udało się również w kolarstwie torowym. Daria Pikulik w scratchu, czyli pierwszej konkurencji omnium uczestniczyła w dużej kraksie. Polka zjechała z toru podczas wyścigu tempowego i ostatecznie nie ukończyła rywalizacji. Polka ostatecznie podobnie jak inne zawodniczki, które nie ukończyły wyścigu, została sklasyfikowana na 13. miejscu z dorobkiem 16 punktów.

O godzinie 13:00 na Stadionie Olimpijskim w Tokio rozpoczęła się ceremonia zamknięcia igrzysk, które rozpoczęły się 23 lipca. Już niedługo zgaśnie znicz olimpijski i zakończą się igrzyska, do których przygotowania trwały 10 lat. Podczas defilady sportowców polską flagę niosła kajakarka – Karolna Naja, która w Tokio zdobyła dwa medale. Polka łącznie na swoim koncie ma cztery krążki, przez co stała się jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców.