Trzy punkty zostają w Gdańsku. Lechia pokonuje drużynę Piast Gliwice po bramce Zwolińskiego

Lechia Gdańsk w roli gospodarza wygrała mecz 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Rywalem gdańszczan był Piast Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a autorem jedynej bramki w tym spotkaniu był Łukasz Zwoliński.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, gdyż obie drużyny w dotychczasowych spotkaniach zdobyły po 10 pkt. Zwycięsko z tego spotkania wyszła ostatecznie Lechia Gdańsk, która zwycięską akcję przeprowadziła w 12. minucie. Spod linii końcowej piłkę dogrywał z prawej strony Ceesay, a do bramki po podaniu trafił Zwoliński. Goście próbowali odpowiedzieć, gdy chwilę później podanie z bocznej strefy otrzymał Steczyk, który mimo sporej ilości miejsca główkował obok bramki.

W 52. minucie  kolejną szansę na wyrównanie miał Piast. Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Chrapek, jednak posłał on piłkę minimalnie nad poprzeczką. Lechia również miała podobną okazję w 77. minucie. Na strzał zdecydował się Gajos, który ostatecznie przestrzelił. Wygrana drużyny z Gdańska dała im 4. miejsce w tabeli ligowej.
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 1:0

Bramki: Zwoliński (12′)

Sędzia: Tomasz Musiał

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović – Mateusz Żukowski (90′ Bartosz Kopacz), Mario Maloca, Michał Nalepa, Rafał Pietrzak, Joseph Ceesay (42′ Conrado), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (77′ Jan Biegański), Ilkay Durmus, Flavio Paixao (78′ Kacper Sezonienko), Łukasz Zwoliński (90′ Tomasz Makowski)

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Tomas Huk, Tomasz Mokwa, Damian Kądzior (90+1′ Tomasz Jodłowiec), Patryk Lipski, Patryk Sokołowski, Dominik Steczyk (77′ Michael Ameyaw), Michał Chrapek (72′ Arkadiusz Pyrka), Alberto Toril (77′ Nikola Stojiljkovic)