Festiwal goli w Jastrzębiu-Zdroju. Arka Gdynia pewnie pokonuje GKS na wyjeździe

11. kolejka rozgrywek Fortuna 1. Liga przyniosła Arce Gdynia wysokie zwycięstwo nad GKS-em Jastrzębie. „Żółto-niebiescy” po bramkach Rosołka, Czubaka, Adamczyka, Siemaszki oraz Alemana rozbili gospodarzy 5:1, co daje im aktualnie czwartą pozycję w tabeli ligowej.

Gdynianie zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu, co ukazuje, że są w tym momencie w świetnej dyspozycji. Formę Arki można było dostrzec w spotkaniu z drużyną z Jastrzębia-Zdroju, gdzie podopieczni Dariusza Marca zdecydowanie przeważali od pierwszego gwizdka. W pierwszej połowie „żółto-niebiescy” zmieścili piłkę w siatce gospodarzy w 36. minucie po trafieniu Macieja Rosołka. Do przerwy była to jedyna bramka, jednak Arka stwarzała wiele innych groźnych sytuacji.

Festiwal strzelecki rozpoczął się w drugiej odsłonie, a zapoczątkował go w 50. minucie Karol Czubak. Cztery minuty później kolejną bramkę dołożył do tego Hubert Adamczyk. Nie zabrakło jednak odpowiedzi ze strony gospodarzy, którzy zmniejszyli prowadzenie Arki w 72. minucie, kiedy to Daniela Kajzera pokonał Michał Kuczałek. Gdynianie nie pozostawili tego bez odpowiedzi, co poskutkowało golem Artura Siemaszki w 87. minucie, a kolejne trafienie na 5:1 dołożył Christian Aleman, który wszedł na boisko z ławki dwie minuty wcześniej.