„Czarna sobota” gdyńskiej koszykówki. Asseco Arka i VBW Arka przegrały na wyjazdach

Za nami emocje związane z kolejnymi kolejkami Energa Basket Ligi wśród mężczyzn oraz kobiet. Swoje mecze rozegrały dziś żeńska drużyna Arki Gdynia oraz męska Asseco. Obie ekipy nie były jednak w stanie pokonać swoich rywali.

Koszykarze Asseco Arki Gdynia polegli w meczu ze Spójnią Stargard. Gospodarze dyktowali warunki oraz kontrolowali przebieg meczu. Na zdecydowaną przewagę wyszli, w drugiej kwarcie, którą wygrali trzynastoma punktami. Drużyna z Gdyni ostatecznie wygrała tylko ostatnią kwartę, jednak mimo wszystko nie udało się im znacząco zmniejszyć prowadzenia. Spójnia ostatecznie triumfowała 79-64. Asseco po sześciu rozegranych spotkaniach w obecnym sezonie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z siedmioma punktami na koncie.

PGE Spójnia Stargard – Asseco Arka Gdynia 79:64 (24:24, 24:11, 19:14, 12:15)
Punkty:
PGE Spójnia Stargard: Justin Gray 20, Eric Neal 18, Tomasz Śnieg 10, Kacper Młynarski 8, Jake O Brien 7, Daniel Szymkiewicz 6, Jonas Zohore 4, Piotr Niedźwiedzki 4, Szymon Szmit 2.

Asseco Arka Gdynia: Novak Music 16, Bartłomiej Wołoszyn 14, Dominik Wilczek 13, Filip Dylewicz 11, Adrian Bogucki 3, Adam Hrycaniuk 2, Mateusz Kaszowski 2, Olaf Perzanowski 2, Nikola Miskovic 1, Wojciech Tomaszewski 0

NIESPODZIANKA W SOSNOWCU

Do sensacji doszło w meczu żeńskiej drużyny Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. Faworyzowane koszykarki Arki musiały uznać wyższość drużyny gospodarzy 87-74. Gdynianki wygrały drugą kwartę, jednak w każdej innej górą było Zagłębie. Dla drużyny z Trójmiasta była to pierwsza porażka w obecnym sezonie Enegra Basket Ligi kobiet, która kosztowała ją utratę pozycji lidera w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 87:74 (26:16, 20:25, 20:18, 21:15)
Punkty:
CTL Zagłębie Sosnowiec: Nina Bogicevic 20, Aishah Sutherland 19, Helga Sarah Sagerer 19, Jessica January 16, Marika Grzegorowska 4, Aleksandra Wojtala 3, Karolina Zuziak 3, Sylwia Wojtylas 3, Klaudia Wnorowska 0, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder 0.

VBW Arka Gdynia: Morgan Bertsch 19, Marissa Kastanek 12, Ana-Marija Begic 12, Alice Kunek 11, Romane Bernies 9, Magdalena Szymkiewicz 7, Kamila Borkowska 2, Klara Lundquist 2, Kamila Podgórna 0, Agata Dobrowolska 0.