Pierwsza porażka z Miedzią od 2014 roku. Arka wraca z Legnicy bez punktów i bramek

Nie udało się wywieźć Arce Gdynia nawet punktu ze stadionu im. Orła Białego w Legnicy. Żółto-niebiescy polegli na wyjeździe w meczu z Miedzią 1:0. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Nemanja Mijuskovic.
To pierwszy raz od kwietnia 2014 roku, kiedy Arka Gdynia musiała uznać wyższość Miedzi Legnica. Od tamtej pory drużyny te grały przeciw sobie dziesięć razy, z czego sześć razy triumfowali gdynianie, a cztery razy mecze kończyły się remisem.

Inaczej było w spotkaniu 15. kolejki Fortuna 1 ligi. Mecz, mimo że wyrównany ostatecznie wygrali gospodarze po golu Nemanji Mijuskovicia w 67. minucie. Arka strzelała na bramkę rywali częściej, jednak brakowało celności. Z ośmiu oddanych strzałów, tylko jeden był celny, natomiast Miedź odnotowała trzy celne uderzenia na bramkę.

Ryszard Tarasiewicz próbował ożywić grę drużyny z Trójmiasta, wpuszczając na boisko od 71. minuty Artura Siemaszkę, Marcusa Viniciusa oraz Karola Czubaka. Jednak nawet oni nie byli w stanie odmienić losów spotkania.

MECZ Z SĄSIADAMI Z TABELI

Arka po porażce z Miedzią znajduje się na 6. pozycji w tabeli Fortuna 1 ligi. Jedno miejsce niżej znajduje się Podbeskidzie Bielsko-Biała, z którą gdynianie rozegrają najbliższy mecz. Tym razem żółto-niebiescy zagrają u siebie, a samo spotkanie odbędzie się w piątek, 5 listopada.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Nemanja Mijuskovic (67′)

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Mijusković, Aurtenetxe, Carolina – Śliwa, Tront, Dominguez, Lehaire (71′ Matuszek), Zapolnik (90′ Garuch) – Makuch (65′ Bednarski)

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka, Valcarce – Kobacki, Bednarski (63′ Deja), Milewski, Aleman (71′ da Silva), Adamczyk (71′ Siemaszko) – Rosołek (85′ Czubak)

Sędzia: Jarosław Przybył