Wiatr w żaglach koszykarskiej Arki. O zwycięstwie nad MKS-em Dąbrowa Górnicza zdecydowała trzecia kwarta

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu Energa Basket Ligi. Koszykarze Asseco Arki złapali wiatr w żagle i pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 81:80. Goście, mimo iż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, wysoko zawiesili poprzeczkę. Pierwszą kwartę gdynianie przegrali 19:26. Po pierwszej połowie mieli do odrobienia już tylko jeden punkt. Trzy straty gości w pierwszych akcjach trzeciej kwarty sprawiły, że Asseco Arka osiągnęła dziewięciopunktową przewagę 49:40. Zawodnicy z Dąbrowy Górniczej nie mogli trafić do kosza przez ponad pięć minut. Zdobywając 8 punktów przy 21 straconych, zrujnowali dotychczasowy dorobek.

Wynik 60:48 przed ostatnią kwartą stawiał gdynian w komfortowej sytuacji. Jednak wystarczyła chwila dekoncentracji w połowie ostatniego odcinka spotkania, by przewaga zmalał do zaledwie pięciu oczek. Przestali trafiać Bartłomiej Wołoszyn i Jacobi Boykins, którzy wcześniej rozgrywali znakomite zawody.

MKS nie odpuszczał. Znowu zaskoczyła „trójka” i niewiele brakowało do wynikowego kontaktu. Na szczęście kilka udanych akcji rozegrał pod koszem Adrian Bogucki. Mimo to na 10 sekund przed końcową syreną Asseco Arka prowadziła różnicą trzech punktów, by ostatecznie zwyciężyć 81:80.

DOUBLE-DOUBLE BOYKINSA

W pierwszej połowie ciężar gry spoczywał na barkach świetnie usposobionych strzelecko Wołoszyna i Boykinsa. Ten pierwszy zdobył najwięcej – 20 punktów, drugi zapisał na swym koncie podwójna zdobycz – 18 punktów i 10 zbiórek. Resztę załatwili skuteczni pod koszem Adam Hrycaniuk i Adrian Bogucki.

Asseco Arka Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 81:80 (19:26, 20:14, 21:8, 21:32)

Punkty:

Asseco Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 20, Jacobi Boykins 18, Adrian Bogucki 11, Dominik Wilczek 9, Anthony Durham 9, Adam Hrycaniuk 7, Novak Music 5, Filip Dylewicz 2, Wojciech Tomaszewski 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Mike Lewis II 21, Devyn Marble 13, Adam Brenk 13, Michał Nowakowski 12, Josip Sobin 11, Marcin Piechowicz 3, Filip Małgorzaciak 3, Caio Pacheco 2, Milivoje Mijovic 2, Jakub Motylewski 0