Mistrzynie bronią trofeum. Koszykarki VBW Arki w finale Suzuki Pucharu Polski

Pierwszy cel został zrealizowany. Koszykarki VBW Arki po zwycięstwie nad Basketem-25 Bydgoszcz 81:65 zameldowały się w finale Pucharu Polski.

Początek nie układał się po myśli mistrzyń Polski. Pierwsza kwarta przegrana. Ale już wówczas przebłyski dobrej dyspozycji prezentowała kapitan drużyny Marissa Kastanek, która zdobyła 9 punktów.

Drugą kwartę celnymi rzutami zza łuku otworzyły Kamila Podgórna i Morgan Bertsch. Zawodniczki Jeleny Skerović rosły w siłę. Efektowne akcje punktowe były udziałem Magdaleny Szymkiewicz i Megan Gustafson.

Mistrzynie Polski po połowie spotkania wyszły na prowadzenie 41:32 i kontrolowały przebieg wydarzeń już do końca. Bardzo dobre spotkanie zagrała Magdalena Szymkiewicz, która na parkiecie spędziła prawie trzydzieści minut i zanotowała 11 punktów, 9 zbiórek i 6 asyst. Szansę od trenerki Skerović otrzymały m.in. zawodniczki U23 – Justyna Rudzka i Julia Bazan.

– Gratulacje dla Bydgoszczy za mecz. Myślę, że zagrały bardzo dobre spotkanie. Gra przeciwniczek była skupiona pod koszem, co od razu pokazało ich agresywność. Gustafson i Berstch załapały po dwa faule. Później mecz poprowadziłyśmy tak, jak chciałyśmy: uspokoiłyśmy się w ataku, zaczęłyśmy grać nasz offense, zaczęłyśmy lepiej bronić i grałyśmy naszą koszykówkę – powiedziała Trenerka Jelena Skerović.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz – VBW Arka Gdynia 65:81 (19:17, 13:24, 18:21, 15:19)

Punkty:

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz: Jillian Alleyne 18, Nathalie Fontaine 14, Laura Miskiniene 9, Angelika Stankiewicz 7, Niki Eivery 7, Karolina Poboży 4, Wiktoria Sobiech 3, Karina Michałek 2, Aleksandra Zmierczak 1, Wiktoria Zasada 0.

VBW Arka Gdynia: Megan Gustafson 20, Marissa Kastanek 19, Morgan Bertsch 11, Magdalena Szymkiewicz 11, Pinelopi Pavlopoulou 8, Ana-Marija Begic 6, Kamila Podgórna 3, Agata Dobrowolska 2, Kamila Borkowska 1, Julia Bazan 0, Justyna Rudzka 0.