Stormowska i Maliszewska zakończyły rywalizację na ćwierćfinale. Dobry występ Polek w biegach narciarskich [PEKIN 2022, DZIEŃ 13.]

(Fot. PAP/EPA/FAZRY ISMAIL)

Polskie zawodniczki zakończyły zmagania w short tracku na tegorocznych igrzyskach. Kamila Stormowska ze Stoczniowca Gdańsk oraz Natalia Maliszewska zajęły kolejno 24. i 29. miejsce w biegu na 1500 metrów. Na 9. pozycji w finale biegów narciarskich skończyły Izabela Marcisz i Monika Skinder.

Udział Polaków w 13. dniu ZIO rozpoczęliśmy od narciarstwa alpejskiego. Michał Jasiczek mimo problemów w górnej części trasy zdołał dojechać do mety, co dało mu kwalifikacje się do najlepszej trzydziestki i start w drugim przejeździe. Tam jednak niedługo po rozpoczęciu zjazdu ominął jedną z bramek, przez co nie mógł ukończyć trasy. Drugim z biało-czerwonych był Paweł Pyjas, który zakończył swoją przygodę z olimpijskim slalomem już po pierwszym przejeździe.

Maciej Staręga oraz Kamil Bury zajęli 8. miejsce podczas półfinału biegów narciarskich, co niestety nie dało im kwalifikacji do finału sprintu drużynowego.

Lepiej poszło Izabeli Marcisz i Monice Skinder, które awansowały do finałów rywalizacji kobiet w sprincie drużynowym stylem klasycznym. Polki po dobrej walce zarówno w półfinale, jak i finałowej rozgrywce, uplasowały się na 9. miejscu, tracąc do zwycięskich Niemek 1:38,16.

Poniżej oczekiwań spisała się polska sztafeta w biathlonie. Polki w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk i Anna Mąka zajęły ostatnie 14. miejsce wśród klasyfikowanych sztafet. Niewiele brakowało, aby biało-czerwone zostały niesklasyfikowane. Świetną formą strzelecką wykazała się jednak w końcówce Anna Mąka, czym uchroniła naszą sztafetę przed dublem. Polska okazała się ostatnią niezdublowaną sztafetą.

Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska zakończyły rywalizację w short tracku w biegu na 1500 metrów na etapie ćwierćfinałów. Jako pierwszą w akcji mieliśmy okazję oglądać reprezentantkę gdańskiego Stoczniowca. Stormowska dobrze rozgrywała swój wyścig, jednak wystarczyło to jedynie na 4. pozycję, a czas 2:33,603 nie pozwolił jej awansować do półfinału. Natalia Maliszewska mimo dobrego rozpoczęcia biegu osłabła na dystansie i zakończyła na 5. miejscu z wynikiem 2:25,850. W klasyfikacji ogólnej Stormowska zajęła 24. miejsce, a Maliszewska skończyła na 29. pozycji.

W czwartek, 17 lutego Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska i Hanna Zięba staną przed szansą wywalczenia medali dla Polski w narciarstwie alpejskim. Polki najpierw wystartują w zjeździe, od którego będzie zależało czy powalczą o wyróżnienia w slalomie. Andżelika Wójcik i Karolina Bosiek wystartują w biegu na 1000 metrów w łyżwiarstwie szybkim. Na koniec będziemy mieli okazję kibicować Jekatierinie Kurakowej, która zakwalifikowała się do programu dowolnego solistek w łyżwiarstwie figurowym.