Lechia z piątą z rzędu przegraną na wyjeździe. Piast pokonuje biało-zielonych 1:0

(Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

Lechia przegrała z Piastem Gliwice 1:0 w meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów zdobył głową Ariel Mosór. Dla biało-zielonych jest to piąta wyjazdowa porażka z rzędu oraz trzeci mecz bez zwycięstwa.

Obywatele Ukrainy – których pojawiło się ponad 60 – mogli obejrzeć mecz na stadionie za darmo. Zostali powitani w ojczystym języku przez spikera oraz oklaskami przez polską część widowni.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy ani jednego celnego strzału z obu stron. Wiele było za to w grze obu drużyn nieporozumień, niecelnych podań, strat piłki. Mimo to blisko prowadzenia po pierwszej połowie byli gospodarze. W doliczonym czasie, po dośrodkowaniu Toma Hateley’a z rzutu rożnego, Kamil Wilczek głową posłał piłkę, która wylądowała ostatecznie obok słupka.

W drugiej połowie obie drużyny zagrały aktywniej w ofensywie, a strzelecką niemoc przerwali gospodarze. Po centrze Hateley’a z rzutu rożnego Ariel Mosór z bliska głową pokonał Dusana Kuciaka, zdobywając pierwszego w tym roku gola Piasta na własnym stadionie.

Lechia walczyła o wyrównanie i blisko tego był Łukasz Zwoliński, który nie sięgnął piłki tuż przed bramką Piasta. Podwyższyć prowadzenie mógł z kolei Alberto Toril. Hiszpański napastnik miał przed sobą tylko golkipera gości i trafił w niego.

Dla Lechii jest to piąty z rzędu przegrany wyjazdowy mecz w lidze. Piast natomiast wygrał po raz pierwszy przed własną publicznością w tym roku.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: Ariel Mosór 68′

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór – Arkadiusz Pyrka, Tom Hateley, Michał Chrapek, Jakub Holubek – Tihomir Kostadinov (76′ Michał Kaput), Kamil Wilczek (76′ Alberto Toril), Damian Kądzior (90′ Rauno Sappinen).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – David Stec (75′ Christian Clemens), Michał Nalepa, Mario Maloca (82′ Kristers Tobers), Conrado (82′ Rafał Pietrzak) – Joseph Ceesay, Tomasz Makowski, Marco Terrazzino, Maciej Gajos (75′ Flavio Paixao), Kacper Sezonienko (65′ Filip Koperski) – Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Arkadiusz Pyrka – Conrado, Łukasz Zwoliński, Marco Terrazzino.

Sędzia: Sebastian Krasny