Żużlowcy Zdunek Wybrzeża walczyli o półfinał IMP. Szczęśliwy finisz Jakuba Jamroga

(fot. Jarosław Pabijan/400mm.pl)

Jakub Jamróg awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Oprócz zawodnika Zdunek Wybrzeża awans na torze przy ul. Zawodników wywalczyli Kacper Woryna, Rafał Karczmarz i Grzegorz Zengota.

Woryna zdobył 13, Karczmarz 12, a Zengota 11 punktów. O czwarte miejsce rywalizowali zawodnicy, którzy wywalczyli po 10 oczek.

Bieg dodatkowy miał niezwykle emocjonujący, wręcz dramatyczny przebieg. O zwycięstwo walczyli Oskar Fajfer i Szymon Woźniak. Na trzecim okrążeniu obaj upadli i zostali wykluczeni, a w zawodach nastąpiła kilkunastominutowa przerwa, gdyż na tor wyjechały dwie karetki. Obeszło się na szczęście bez poważniejszych urazów.

Z przychylności losu skorzystał Jakub Jamróg, który w powtórzonym biegu nie dał szans Mateuszowi Tonderowi. Ósme miejsce z dorobkiem 9 punktów zajął Wiktor Trofimow. Taki sam dorobek miał wychowanek gdańskiego klubu – Krystian Pieszczek. Adrian Gała z dorobkiem pięciu punktów był dwunasty.

Wyniki (czterech zawodników z awansem, piaty rezerwowym):

1. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa) 13 (1,3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz (Wilki Krosno) 12 (3,2,2,2,3)
3. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) 11 (2,2,3,3,1)
4. Jakub Jamróg (Wybrzeże Gdańsk) 10+3 (1,1,3,3,2)
——————————————————-
5. Mateusz Tonder (Falubaz Zielona Góra) 10+2 (2,3,1,3,1)
6. Szymon Woźniak (Stal Gorzów) 10+w (3,3,1,0,3)
7. Oskar Fajfer (Start Gniezno) 10+w (2,3,0,2,3)
8. Wiktor Trofimow (Wybrzeże Gdańsk) 9 (3,1,2,1,2)
9. Krystian Pieszczek (ROW Rybnik) 9 (2,2,2,1,2)
10. Damian Pawliczak (Falubaz Zielona Góra) 6 (1,1,2,1,1)
11. Sebastian Szostak (Ostrovia Ostrów) 5 (3,0,d,1,1)
12. Adrian Gała (Wybrzeże Gdańsk) 5 (0,2,1,2,d)
13. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) 3 (0,0,3,0,0)
14. Jakub Poczta (Ostrovia Ostrów) 3 (d,1,0,2,0)
15. Krzysztof Sadurski (Wilki Krosno) 2 (0,0,0,d,2)
16. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz) 2 (1,0,1,0,0)

W ćwierćfinale w Łodzi odpadł Piotr Gryszpiński, który zajął 15. miejsce. Żużlowiec Zdunek Wybrzeża zdobył dwa punkty.

Do rundy finałowej bez eliminacji zostali zakwalifikowani uczestnicy Grand Prix: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, brązowy medalista IMP 2021 Janusz Kołodziej, młodzieżowy mistrz Polski z ubiegłego roku Jakub Miśkowiak oraz Dominik Kubera, który otrzymał „dziką kartę”. Mistrzem zostanie najlepszy zawodnik trzech turniejów finałowych.