Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Czy Lechia zdąży ze wzmocnieniami? Żelem: „Chcemy dokonać trzech transferów, dwa na ostatniej prostej”

25 sierpnia 2022 08:30
w Sport
A A
(fot. Twitter/Lechia Gdańsk SA)

(fot. Twitter/Lechia Gdańsk SA)

Trzech piłkarzy ma wzmocnić Lechię Gdańsk w kończącym się okienku transferowym. – Klub poszukuje piłkarzy na pozycje obrońcy, defensywnego pomocnika i skrzydłowego – poinformował na konferencji prasowej Paweł Żelem, prezes klubu. Biało-zieloni jak dotąd nie dokonali znaczących transferów, a w tabeli zespół zajmuje dopiero 16. miejsce.

– Często jest tak, że jest jakaś lista życzeń, a później następuje weryfikacja. Piłkarze, których chcemy, mają być w naszej ocenie lepsi od tych, którzy już są w naszej drużynie. Zawodnicy z tego wysokiego poziomu w pierwszej kolejności wybierają oferty z klubów z lig zachodnich. Polska jest tam gdzieś dopiero w koszyku „C”. Druga sprawa, że są to zawodnicy z ważnymi kontraktami i jak ich kluby dokonują „odchudzania” kadry, to dopiero wtedy biorą pod uwagę poszczególnych graczy, jeśli chodzi o potencjalne transfery. Tak jest w naszym przypadku. Jedno pozostaje niezmienne: chcemy dokonać wciąż trzech transferów. Jesteśmy na ostatniej prostej z dwoma zawodnikami, jednak do końca okna pozostało trochę czasu. Jeśli chodzi o pozycję, jest to obrońca oraz defensywny pomocnik. Pracujemy również nad pozyskaniem ofensywnego pomocnika na skrzydło – wyjaśnił prezes Żelem.

Przed sezonem do zespołu dołączyli tylko wykupiony z Chrobrego Głogów Dominik Piła oraz wracający z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz Łukasz Zjawiński. Ten ostatni ponownie udał się jednak na wypożyczenie, tym razem do Widzewa Łódź.

BURZA WOKÓŁ FLAVIO

Portugalski napastnik Lechii przestał pełnić funkcję kapitana zespołu. Decyzję podjął Tomasz Kaczmarek, który poszukiwał wstrząsu po bardzo słabych dwóch meczach. Zapewnił jednak, że decyzja nie była podyktowana formą sportową Flavio, a sam napastnik nie jest kozłem ofiarnym ostatnich niepowodzeń. – Flavio nie jest winny temu, że mamy po czterech kolejkach trzy punkty. Tylko ja jestem za to odpowiedzialny, i nikt inny. Po analizie ostatnich tygodni doszedłem do wniosku, że potrzebujemy prawdziwych korekt w szatni i na boisku – zadeklarował szkoleniowiec Lechii.

Jak zauważył Kaczmarek, to, co w poprzednim sezonie funkcjonowało dobrze, w tym momencie tak nie funkcjonuje i należy coś zmienić. – Trudne sytuacje wymagają niepopularnych decyzji, potrzebują nowego impulsu, a w szatni nowego głosu. Odpowiedzialność muszą przejąć nowi zawodnicy i dlatego podjąłem taką decyzję. Tutaj nie chodzi o indywidualności, tylko o sukces drużyny – zapewnił 37-letni trener.

Lechia zagra w sobotę z Miedzią Legnica na wyjeździe. To obok poznańskiego Lecha jedyny zespół, który nie wygrał jeszcze w tym sezonie Ekstraklasy i zajmuje ostatnie miejsce z zaledwie punktem na koncie. Spotkanie o 15:00.

Paweł Kątnik/MarWer

 

 

 

Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.