Pomorze wraca z dziesięcioma medalami. Halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce dobiegły końca

(Fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Zakończyły się 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń. Pomorscy lekkoatleci zdobyli łącznie dziesięć medali, z czego aż osiem to dorobek kobiet. Po złoto sięgnęli Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia oraz Jakub Szymański z SKLA Sopot.

Wśród sportowców reprezentujących Pomorze najwięcej medali, bo dwa zdobyła Weronika Lizakowska z KUKS Remusa Kościerzyna. Biegaczka została wicemistrzynią Polski na dystansie 3000 metrów, a na połowę krótszym odcinku zdobyła brąz.

NAJLEPSI W POLSCE

„Nasi” okazali się najlepsi w dwóch dyscyplinach. Pierwszy złoty medal zdobył płotkarz reprezentujący SKLA Sopot Jakub Szymański. W biegu na dystansie 60 metrów uzyskał czas 7,53 s, co okazało się jego życiowym rekordem. Po drugie złoto dla Pomorza sięgnęła tyczkarka Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia. W drugiej próbie pokonała ona poprzeczkę na wysokości 4,25 metra. Srebro w tej konkurencji zdobyła Emilia Kusy z SKLA Sopot, która w drugiej próbie pokonała wysokość 4,20 metra.

SPORTOWA OSOBOWOŚĆ ROKU Z WICEMISTRZOSTWEM

Nie mogło zabraknąć medalu dla sportowej osobowości 2022 roku Radia Gdańsk. Srebro w biegu na 400 metrów zdobyła Anna Kiełbasińska. Zawodniczka SKLA Sopot pobiegła w czasie 51,33 s. Szybsza była jedynie Natalia Kaczmarek, która ustanowiła nowy rekord Polski w hali z wynikiem 50,83 s.

Brązowe krążki dorzuciły Alicja Gajewska z AZS AWFiS Gdańsk w pchnięciu kulą z rekordem życiowym 15,07 metra oraz Edyta Bielska z SKLA Sopot w pięcioboju z wynikiem 4236 punktów. Najniższe miejsce na podium w chodzie na 3000 metrów zdobyła też Agnieszka Ellward z WKS Flota Gdynia. Uzyskała ona czas 13.03,23. Brązowy medal w skoku wzwyż mężczyzn dorzucił jeszcze od siebie Jakub Nielub z Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk. Skoczył on na wysokość 2,12 m w pierwszej próbie.