Koszykarze Trefla wykorzystali limit porażek. Jeśli nie wygrają w sobotę, zakończą sezon

(Fot. PAP/Adam Warżawa)

Słaby mecz ze Śląskiem Wrocław zagrali koszykarze Trefla. Po porażce 80:88 przegrywają w play off 1:2. Jeśli nie sprostają mistrzom Polski także w sobotę, odpadną z rywalizacji. 13 maja mecz numer cztery, w półfinale czeka Legia Warszawa. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego w trzech meczach zakończyli rywalizację ze Spójnią, pokonując ją 93:82.

Faworyzowani obrońcy tytułu od początku dyktowali warunki. Po dwóch minutach prowadzili 6:0. Co gorsza, kontuzji nabawił się Andrzej Pluta. Rozgrywający wrócił jeszcze na chwilę na parkiet, ale po przerwie nie był już zdolny do gry. Jeszcze przed spotkaniem z występu zrezygnował Garrett Nevels, który po kontuzji wciąż odczuwa dyskomfort i poprosił trenera Żana Tabaka, by ten nie brał go pod uwagę.

Jeszcze przed przerwą Śląsk osiągnął 20-punktową przewagę. Po stronie Trefla wynik próbowali ratować Moten i Zyskowski, którzy jednak w drugiej części spotkania także przestali trafiać. Inicjatywę przejęli w tym zakresie Jovanovic i Salumu, ale mający znacznie szerszą rotację rywale ani przez moment nie byli zagrożeni.

Trefl Sopot – Śląsk Wrocław 80:88 (14:25, 23:26, 22:21, 21:16):

Punkty:

Trefl Sopot: Strahinja Jovanovic 20, Jarosław Zyskowski 14, Darious Moten 13, Jean Salumu 10, Błażej Kulikowski 8, Rolands Freimanis 6, Wesley Gordon 4, Michał Kolenda 3, Ivica Radic 2, Andrzej Pluta 0.

Śląsk Wrocław: Justin Bibbs 18, Jakub Nizioł 17, Jeremiah Martin 14, Łukasz Kolenda 12, Vasa Pusica 9, Donovan Mitchell 6, Ivan Ramljak 5, Aleksander Dziewa 4, Arciom Parachouski 3, Daniel Gołębiowski 0, Szymon Tomczak 0.

Mecz numer cztery w Ergo Arenie w sobotę o godzinie 17:30. Relacja w „Radio Gdańsk Z Boisk i Stadionów”.