Zła passa przerwana. Spisywana na straty Arka pokonuje u siebie Miedź 2:1

(Fot. Maciej Czarniak/KFP/Trojmiasto.pl)

Spisywana na straty Arka była w stanie podnieść się po dwóch przegranych z rzędu i pokonać wyżej notowaną Miedź 2:1. Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali Karol Czubak i Olaf Kobacki.

Choć kibice Arki nadal bojkotują mecze ze względu na zamieszanie związane z właścicielami, spod stadionu na olimpijskiej unosił się głośny doping. Ten poniósł żółto-niebieskich do ważnego triumfu, którym przełamali oni niechlubną passę, a także nie dali Miedzi zasiąść na fotelu lidera.

Michała Marcjanika i Martina Dobrotke, którzy pauzowali za czerwone kartki, zastąpili Ołeksandr Azacki i Przemysław Stolc. W akcji mieliśmy okazję zobaczyć również Luana Capanniego i Kacpra Skórę. Ten drugi bez wątpienia wypracował sobie możliwość występu w kolejnych spotkaniach. Skóra odnotował asystę oraz był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

SPOKOJNA PIERWSZA POŁOWA I ATAK W DRUGIEJ

O pierwszej połowie zapomnimy szybko, gdyż tempo gry zdecydowanie nie zachwycało, a jedyne co jest warte odnotowania w tej odsłonie, to trzy żółte kartki pokazane przez sędziego Grzegorza Kawałko.

W drugiej natomiast Arka zagrała ofensywnie od samego początku. Ataki gdynian przyniosły pierwsze skutki w 65. minucie. Kacper Skóra ograł Juricha Carolinę, po czym dograł piłkę do środka, gdzie czekał Karol Czubak, który zdobył gola otwierającego wynik spotkania. To piąty gola Czubaka w tym sezonie.

Dalsze ataki gdynian poskutkowały kolejnym golem w 84. minucie. Do siatki Miedzi trafił Olaf Kobacki, który jeszcze niedawno sam reprezentował barwy klubu z Legnicy.

Kontaktowego gola dla gości zdobył Damian Michalik, który pokonał Lenarcika widowiskowym strzałem z dystansu.

Arka sięgnęła po cenne trzy punkty, dzięki którym zajmuje aktualnie 10. pozycję w tabeli. Podbudowanych zwycięstwem gdynian czeka teraz wyjazdowy mecz z Chrobrym. Mecz w Głogowie odbędzie się w sobotę, 23 września o godzinie 20:00.

Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Bramki: Karol Czubak 64′, Olaf Kobacki 84′ – Damian Michalik 94′